18 Şubat 2013

DAF Enerji İşini Düzgün Yapmıyor!

Daf enerji işini düzgün yapmıyor. Daf Isı ölçer sayacını bozuk takmış sayaç sıfır gösterdiği halde gelen fatura 200 tl. Daire 1+1 kalorifer yanmadığı halde kalorifer yakanlardan daha yüksek fatura geldi. Ortak alanların giderinin ortalaması alınarak bu faturayı düzenlediklerini birşey yapamıyacaklarını bu tutarı ödemek zorunda olduğum söylendi.


Şimdi sayacı takan daf çalışıp çalışmadığını kontrol etmek zorunda değil mi? Ortak alanların ortalaması neye göre alınıyor onu anlayamadım. 40 tl ödeyen var 250 tl fatura ödeyen var bu 200 tl hangi rakamların ortalaması kimseye birşey söyleyemiyor. Bundan sonraki faturalarınız siz ne yaktıysanız onu ödeyeceksiniz sayaç tamir oldu dendi. Sorumlu kim?

Müzeyyen 140 Okunma

Cevaplar

  • DAF Enerji Yönetimi Temsilcisi24 Temmuz 2013

    Sayın İlgili, Firmamıza gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz. 5627 sayılı ENERJİ VERİMLİLİĞİ KANUNU “Merkezi Isınma ve Sıhhi Sıcak Su Sistemlerinde Merkezi Isınma ve Sıhhi Sıcak Su Giderlerinin Paylaştırılmasına İlişkin Yönetmelik” Madde 5 (6) gereğince bağımsız bölümlerin sıcaklıkları 15 C altına düşürülemez. Aynı zamanda; "Madde 11 - (1) Bağımsız bölümlerin ısı veya sıhhî sıcak su payları, gider paylaşım belgesi düzenlenmesi döneminde bir ekipmanın arızalanması veya benzer bir sebepten dolayı doğru bir şekilde ölçüm yapamaması yüzünden belirlenemiyor ise paylar, söz konusu bağımsız bölümlerin daha önceki benzer gider paylaşım belgesi düzenlenen dönemlerindeki tüketimleri veya o gider paylaşım belgesi düzenlenmesi dönemindeki diğer benzer bağımsız bölümlerin tüketimleri esas alınarak bina yöneticisi, bina yönetim kurulu, enerji yöneticisi, bölgesel ısı dağıtım ve satış şirketlerince veya yetkilendirilmiş ölçüm şirketlerince belirlenir." maddesi gereğince de kullanım olmasına rağmen arızalı olduğundan dolayı tüketim yansıtmayan sayaçlara emsal değer yansıtılmaktadır. Bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, [email protected] 444 5 323

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön