Dacia Aracın Yakıt Tüketimi Hakkında Yanlış Bilgi Verildi!

Kemal S. |

Aralık 2012'de Renault Asf Kaynarca dan yeni kasa Dacia Sandero Stepway aldım. Aralık ayında web sitesinde yazan yakıt tüketimi ile yaktığım yakıt ve şuan web sitesinde yazan yakıt tüketim bilgileri örtüşmüyor. Renault güvencesi ile aldığım araç için doğru bilgilendirme yapılmadı. Bununla beraber aracın ön camında optikleşme var, ön sağ cam kaldırma dişlilerinden ses geliyor. Ön panjurda deformasyon oluştu. Bu şikayetlerimi firmaya bildirdim Asf otomotivden H*** bey ile görüştüm, aracı kontrol ettiler ve ön camında sorun olmadığını söylediler. Camda o kadar büyük sorun var ki aracı kullanmamızı engelliyor. Mart Sonu itibariyle sadece 2450 km yapabildim.

Şikayeti Takip Edenler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Kemal S.
  04 Nisan
  20:59

  Bu şikayetimle ilgili olumlu bir gelişme olmadı.

 • Kemal S.
  30 Mart
  19:16

  Şikayetimi buraya yazdıktan sonra Renault Müşteri Hizmetleri benimle irtibata geçti. Aracım Cevizli ASF de kontrol edildi. Oradaki arkadaşlar ön camın problemli olduğunu bildirdiler, bunu Renault'a bildirecekleri söylediler. Daha sonra Kaynarca Asf'den arandım Renault dan mail gelmiş, dışarıdan bakıldığında camdaki dalgalanmalar normalmiş, değişim olmayacakmış. Yanlız ben araç kullanırken dışarıdan içeri bakmıyorum, içeriden dışarı bakıyorum, bu durum sürüşü etkiliyor. Aralıkta aldığım araç daha 2500 km de. Bundan sonra kesinlikle Dacia, Renault ve Nissan marka araç almayacağım. Kimseyede tavsiye etmem.

 • 25 Mart
  17:01

  Sayın sikayetvar.com Yetkilileri,

  Öncelikle müşterimizin başvurusunu firmamızla paylaştığınız için teşekkür ederiz.
  Konuyla ilgili gerekli takip ve değerlendirme yapılarak müşterimiz bilgilendirilmiştir.

  Saygılarımızla,

  Dacia Müşteri Hizmetleri

  Değerli Müşterilerimiz, firmamızın ürün ve hizmetleri ile ilgili görüş, öneri ve şikayetlerinizi www.dacia.com.tr internet sitemizden ya da 444 99 44 no’lu telefonumuzu arayarak bize iletebilirsiniz.