Dacia Aracımın Yokuş Kalkış Destek Sistemi Sorunu Var

Yücel Ö. |

2013 kasım ayında İzmir-Renser'den Dacia Stepway aldım. Aracın plakası çıktıktan sonra aynı gün aracın üzerinde yol bilgisayarı da olduğunu ve servis tarafından açıldığını öğrendim. Bu isteğimi aracı aldığım yere söyledim ve yol bilgisayarım kullanıma açıldı. Bugün aracım üzerinde var olan hill holder (yokuş kalkış destek ) sistemininde aktif edilmesi için Renşer ve Ermat otoya gittim.

Her ikisi de Dacia merkez izin vermiyor dedi. Var olan bir güvenlik sisteminin açılmamasının gerekçesi nedir. Hilholder özelliği olan araç herhangi bir şekilde bu özelliğin çalışmaması ile can-mal kaybı olan bir kaza yaşarsa firma burada sorumluluk taşımaz mı. Niye var olan bir şeyi açmıyorsunuz.

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Yücel Ö.
  17 Şubat
  07:56

  Kesinlikle tavsiye edeceğim bir araç markası değildir.Müşteriyi ciddiye almayan kalıplaşmış cevaplar veren bir şirket.

 • Yücel Ö.
  13 Şubat
  18:53

  DACİA merkezden...BORA bey bugün aradı ve HİLL HOLDER..Yokuş Kalkış Destek Sistemini açmıyacağız dedi...

  Aracın üzerinde var olan bir Güvenlik sistemini açmama gerekçesini izah edemedi.Genel müdürlük kararıymış...Çok saçma..O zaman aracı ithal ederken bu özelliği üzerine niye koydurdunuz...akıl mantık almıyor...

 • 12 Şubat
  16:57

  Değerli Müşterimiz, Sn. Yücel ÖZTÜRK

  Başvurunuz ile ilgili olarak, Müşteri Hizmetleri Yetkilimiz en kısa sürede sizinle irtibat kuracaktır.

  Saygılarımızla, Dacia Müşteri Hizmetleri


  Firmamızın ürün ve hizmetleri ile ilgili görüş, öneri ve şikayetlerinizi www.dacia.com.tr internet sitemizden ya da 444 99 44 no’lu telefonumuzu arayarak bize iletebilirsiniz.