30 Nisan 2013

Dacia Aracım Su Alıyor!

Dacia solenza scala aracım garanti süresinden başlamak üzere her yerinden su alıyor ve aracım hızla çürüyor. Renault yetkili servislerinde her türlü işlem yapılmasına rağmen sorun çözülemedi. Her türlü iletişim aracıyla konuyla ilgili Renault genel müdürlüğüne şikayette bulundu ama ne arayan var ne soran.

Tanıdık kaporta ustalarınca araçta imalat hatası olduğu söylenmekte, defalarca Renault genel müdürlüğünden aracın incelenmesi için talepte bulundum ama talebim kesinlikle dikkate alınmıyor. Renault aracını tüketiciye satana kadar. Müşteri memnuniyeti yok. Kendilerine kaç kez 4077 sayılı tüketici korunması hakkındaki kanunuda hatırlattım ama ilgilenen yok.

Emrullah 1.236 Okunma

Cevaplar

  • Emrullah 04 Ağustos 2013

    Sayın Renault mais temsilcisinin müşteriyi dinleme, haklı olduğu şikayetini giderme ve memnun etme gibi bir amacı yok. Sadece müşteriyi arıyor düşüncelerini kabul ettirmeye çalışıyor ve ayrılıyor. Müşteri memnuyeti yönünden beş para etmezler. Birdaha asla renault maise bulaşmam. Allah korusun. Hale sorunumun giderilmesi konusunda kendilerinden cevap bekliyorum.derdiniz yok. Müşteri

  • Emrullah 02 Mayıs 2013

    Sayın, sikayetimvarcom yetkisi; Öncelikle ilginize çok teşekkür ederim. Sizin Renault Mais yetkililerine iletiniz üzerine, bir müşteri temsilcisi beni aradı, yaptığı konuşmadan anlaşılan sorunumu dinlemek ve çözmek değil, beni şikayetimden vazgeçirmek ve konuyu kapatmaktı. Bana yaptığı konuşmasından anladığım, Aracımın reno bölge koordinatörü ve yetkili servisçe yapılan incelemede su alma probleminin giderilmesi için sorunlu parçaların aksesuarlarıyla birlikte değişmesi gerektiğini (Kapılar, bagaj kapağı, far vs gibi), garanti süresi dolduğu için maliyetinin tarafımdan karşılanmasını kendilerinin karşılamayacağını söylemiştir. Ayrıca, sistemimsen aracınızın periyodik bakımlarını düzenli olarak ve bizim servisimizde yaptırmadığınızı görüyorum, servisimizde yaptırsaydınız devamlı müşterimiz olduğunuz için masrafınızı karşılayabilirdik şeklinde bir ifade kullanmıştır. Bende kendilerine; Aracımın su alma sorunu sonradan değil garanti süresinden itibaren vardı. Ben 10.000, 20.000 Km. bakımlarını sizin servisinizde yaptırdım. Ayrıca garanti süresinden şu ana kadar geçen zamanda onlarca kez yetkili servisinize gittim, maliyeti tarafımdan karşılanmak üzer defalarca su alma problemi ile ilgili işlem yapıldı ve sorunum giderilemedi , yetkili servisleriniz bunları sisteme girmemişse benim suçum ne? Bunları size belgeleriyle ve şahitleriyle kanıtlayabilirim. Aracımın su alma probleminin benden değil üretim hatasından olduğu kanaatindeyim, bundan dolayı “aracın üretim hatası olup olmadığının inceletilmesini ve sonucun resmi bir belge olarak şahsıma verilmesini sizden talep ediyorum” dediğimde, olumlu bir cevap vermemiştir. Tam hatırlayamıyorum ama, resmi belge istiyorsan ben standart yazılarımızdan birini adresinize gönderim gibi bir şeyler söyledi ve telefonu kapattık. Şimdi okuyan herkese sormak istiyorum. Sizce Renault mais temsilcileri, 4077 Sayılı Tüketicinin korunması hakkındaki kanunun 4.maddesine ve 4982 sayılı bilgi edinme kanunları çerçevesinde sorunuma böylemi yaklaşması gerekiyor. Ayrıca, hani nerde kaldı müşteri memnuniyeti.(Tabi ki yaşadıklarım göz önüne alındığında lafta kalıyor) Siz değerli site yetkililerinden talebim; Renault Mais yetkililerinde aracımın su alma sorunuyla ilgili özellikle kapılar, bagaj kapağı, Farlar başta olmak üzere üretim hatası olup olmadığı yönünde incelenmesi ve sonucun şahsıma resmi bir yazı ile bildirilmesini rica ediyorum. Sevgi ve saygılarımla

  • Dacia Temsilcisi30 Nisan 2013

    Sayın sikayetvar.com Yetkilileri, Öncelikle müşterimizin başvurusunu firmamızla paylaştığınız için teşekkür ederiz. Konuyla ilgili gerekli takip ve değerlendirme yapılarak müşterimiz bilgilendirilmiştir. Saygılarımızla, Dacia Müşteri Hizmetleri Değerli Müşterilerimiz, firmamızın ürün ve hizmetleri ile ilgili görüş, öneri ve şikayetlerinizi www.dacia.com.tr internet sitemizden ya da 444 99 44 no’lu telefonumuzu arayarak bize iletebilirsiniz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön