23 Mart 2016

D-Smart'ın Hukuksuz Uygulaması!

Kullanmakta olduğum D-Smart paketi, sinema-dizi ve belgesel paketi olmasına rağmen, 55-56-57 ve 58 kanallarda ocak ayında yayına başlayan Outdoor HD, BBC earth HD, Viasat History HD ve Docubox HD belgesel kanallarını izleyemiyorum.


D-Smart müşteri temsilcisi, bu kanalları izleyebilmem için mevcut paket ücretlerine ek olarak + 8 TL aylık ödeyerek satın alabileceğimi belirtmiştir. Zaten belgesel paketi içeriğini izleme hakkım olduğu halde, belgesel kuşağında yer alan bu yeni kanallar için tekrar ekstra bir ücret ile satıyor olmanız hukuksuz bir durumdur.


Sözleşmeye göre kanal içeriği değiştirme hakkınız olabilir, ancak sizin de bildiğiniz üzere benim sözleşmedeki maddeleri değiştirme şansım ne yazık ki bulunmamaktadır! Dolayısıyla yaptığınız uygulama yasal olabilir ama hukuksuz bir durumdur. Bu bağlamda mağduriyetimin giderilmesini talep ediyorum.

Salih 182 Okunma

Cevaplar

  • Salih25 Mart 2016

    Tüketici olarak sizi seçmiş olmam, abonelik dönemimde diğer platformlara göre hitap ettiğiniz kanal içeriği ile ön plana çıkmış olmanızın etkisi tabi ki var, bunu ayrıca anlatmanıza gerek yok. Mevcut abonelerinize belgesel kuşağına yeni giren kanalları ekstre bir ücret ile satıyor olmanızı kesinlikle kabul etmediğimi tekrar belirtmek istiyorum. Diğer platformlar hizmet kalitesini artırdıkça mevcut müşterilerinize muhtaç hale geleceğinizi hatırlatmak isterim. Yani 8 TL' nin peşinde koşarken 70 TL'den olacaksınız!

  • D-Smart Temsilcisi23 Mart 2016

    Değerli Abonemiz, Geçtiğimiz yılda dünyanın en büyük medya kuruluşlarından biriyle anlaşma yaparak en prestijli belgesel kanallarından olan Nat Geo, Nat Geo Wild ve Nat Geo People’ı HD kalitesiyle platforma taşımış, belgesel içeriğini daha da zengin hale getirmiştik. Güçlü ve geniş bir içerik sunmayı hedefleyerek, yapılan bu büyük yatırımların bedellerini siz değerli abonelerimize yansıtmadık. Mevcutta abonelerimize sunduğumuz biribirinden zengin belgesel kanalı alternatifleriyle, sektörde en çok HD belgesel kanalını sunan uydu platformuz. 9 HD belgesel kanalımıza karşılık, rakip platformlarda; Digiturk’te 4 HD, Tivibu Uydu’da 3 HD belgesel kanalı bulunmakla birlikte Türksat’ta şifresiz olarak 1 HD belgesel kanalı izlenebilmektedir. Yeni yılda yapılan önemli anlaşmalar ve büyük yatırımlarla birlikte BBC Earth HD, Outdoor Channel HD Viasat History & Nature HD ve Docubox HD kanalları platformumuzda yayına başlayacaktır. Yapılan bu büyük yatırımlar tüm abonelerimize yansıtılmamış, belgesele özel ilgisi olan abonelerimiz için 4 kanaldan oluşan bir belgesel ek paketi oluşturulmuştur. Saygılarımızla.

  • D-Smart Temsilcisi23 Mart 2016

    Abonemizin talebi tarafımıza ulaşmış olup, ilgili birim tarafından kontroller devam etmektedir. En kısa sürede abonemize detaylı bilgilendirme yapılacaktır. D-Smart ile ilgili her türlü görüş, öneri ve isteklerinizi 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren 0850 266 0 266 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak ya da https://www.dsmart.com.tr/Musteri-Hizmetleri/Iletisim adresinden göndererek bildirebilirsiniz. Saygılarımızla D-Smart

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön