19 Şubat 2013 #1641086

D-Smart Üyeliğimi İptal Etmiyor!

D-Smart uydu sahibiyim. Kasım 2011 yılında 1 yıllık bir Full Paket satın aldım. Ödemesini kredi kartı ile yaptım. Satıcı bu esnada isterseniz kredi kartınıza peşin fiyatına 12 taksit yapalım dedi. Doğal olarak bende kabul ettim. Zira D-Smart bunu bir taahhüt gibi sisteme giriyor ve üyeliğinizin 1 yıl sonra sona ermesi durumunda siz arayıp iptal ettirmez iseniz üyeliğinizi yeniliyor. Siz bu durumu tüm yayınlarınız kesildikten sonra D-Smart 'ı aradığınızda öğreniyorsunuz. Yani D-Smart yetkilisi size paketi satarken hiç bir şekilde taahhüt verdiğinizden, 1 yıl sonunda iptal ettirmez ise yenileneceğinden zerre bahsetmeden işlemlerinizi yaptı.

Murat 57 Okunma

Cevaplar

 • Murat09 Nisan 2013

  Şikayet ettiğim konu kurum tarafından, tüm taleplerim karşılanarak çözülmüştür. Bu sürecin uzun sürmesi dışında, bir şikayetim kalmamıştır. Keşke beni hüç bu kadar üzmeselerdi. Sonuç tatlıya bağlandı ama hiç olmaması gereken bir durumdu zaten.

 • Murat22 Şubat 2013

  Tarafıma verilen bilgi zaten benim şikayet ettiğim hususun tekrarlanmasından ve Satıcı (D-Smart) tarafından dikkate alınmadığının söylenmesidir. Yani D-Smart sorunumu çözmemiş aksine çözümsüzlüğe mahkum etmiştir. Yasal tüm haklarımı sonuna kadar kullanacağım.

 • D-Smart Temsilcisi22 Şubat 2013

  Değerli Müşterimiz, Belirtmiş olduğunuz konu ile ilgili gerekli incelemeler yapılmıştır. 22.02.2013 tarihinde müşteri hizmetleri hattından yapılan görüşme ile detaylı bilgi tarafınıza iletilmiştir. Bilgilerinize sunarız, Saygılarımızla D-Smart ile ilgili her türlü görüş, öneri ve isteklerinizi 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren 0850 266 0 266 numaralı D-Smart Müşteri İletişim Merkezi'ni arayarak ya da [email protected] adresine e-posta göndererek bildirebilirsiniz.

 • Murat20 Şubat 2013

  Ben hizmeti 2011 yılında satın alırken iki seçenek varmış. birisi peşin ve yenilenmeyen, diğeri taahhütlü ve iptal edilmediği sürece yenilenen. Ben daha önce benzer şekilde 3 defa üyelik satın aldım. Her biride süre sonunda kendiliğinden sona erdi. Ben münferit zamanlarda kendi irademle yeniledim. Bu son sözleşme de aynı şekilde bir satın alma idi. Ben Kredi Kartım ile peşin ödediğim esnada telefondaki yetkili isterseniz peşin fiyatına taksit yapabilirz dedi. Bende kabul ettim. İşte kandırmaca tam bu esnada yapılıyor. Peşin ödemediniz. Tasksitli taahhüt işlemi başlattınız. Siz iptal edene kadar biz size fatura düzenleriz diyorlar. Ses kaydımı dinleyin bana hak vereceksiniz diyorum. Dinledik diyorlar. Düzeltin diyorum. Düzeltmeyiz diyorlar. Bana ses kaydımı dinletin diyorum. Hayır dinletmeyiz diyorlar. Bende gerekli yerlere şikayet ettim. İptal edilmezse sözde (vermediğim) taahhüdün devam edeceği noktasında , bana zerre miskal bilgi verilmedi. Ben bir sözleşmede imzalamadım. Telefonda yapılan bir alış veriş. Ben bu işlemden 4 ay sonra D-Smart 'dan başka bir uydu aldım. HD+ Full paket. Yani eski uyduyu neredeyse 1 yıldır hiç kullanmıyorum bile, 1 hafta önce başka bir odaya yeni bir TV kutdum ona takınca ve yayın alamayınca D-Smartı aradım. O vakit öğreniyorum. Abone yapıldığımı. Şayet aboneli bir işlem olsa 10 ay önce arar iptal eder boşuna 1 yıl para öder miyim. Ben peşin aldım, İş bitti diye paşa paşa ödedim 1 yıl boyunca. Facia kısmı bununla da bitmiyor. Benim eski uydumun (sözde abone yapılan ve 2 adet ft. ödenmediği iddia edilen) tüm yayınalrı alması engelleniyor. Firma resmen benim iletişim özgürlüğümü ksıtlıyor. Sadece paralı kanalları kesmiyor uydu alıcısının tüm kanallarını kesiyor. Bu resmen hak gasbı değil de nedir. Beni kısıtlamak değilde nedir. Bana ait bir cihazın yayın almasını engelleyerek benim anayasal hakkımı kullanmamı hakim kararı olmadan kısıtlamak kimin haddine. En büyük terbiyesizlik bu.

Benzer Şikayetler

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön