15 Mayıs
#11974929

D-Smart TV Taahhüt İptali Sonrası Kesilen Fatura

05.05.2019 tarihi itibarıyla taahhüdü biten D-Smart TV aboneliğim için 02.05.2019 tarihi itibarıyla iptal dilekçesi verdim. D-Smart PVR cihazım olmasına rağmen apartmanımızın çanak anten sistemi sorunlu olduğundan ve bu sorun çözülemediğinden hizmeti almaya devam etmemin bir anlamı yoktu. Zaten parasını ödediğim kanalları alamıyordum. İzleyebildiğim birkaç kanal vardı. Dolayısıyla iptal ettirmem gerekliydi. 2 Mayıs 2019 'da iptal dilekçesini kendilerine ulaştırmama rağmen 3 Mayıs'ta fatura kesmişler. Bu faturanın iptalini kendilerinden talep ettim ancak aşağıda belirtilen gerekçe ile fatura iptali yapmıyorlar:


"Değerli Abonemiz; TV ile aldığınız görüntü hizmetimiz aylık içerik kapsamında bölünmez bir bütün olup, faturalandırılmasında da bu esas alınmaktadır. Bu sebeple ay başında kesilen TV faturanızdan, iptal tarihinizden sonraki günler için herhangi bir iade yapılmayacaktır. Faturanızda hata bulunmamaktadır, fatura iptali yapılmamaktadır. "


Bu gerekçenin haksız olduğu görüşündeyim. Taahhüdümün ardından kesilen fatura benim herhangi bir hizmet satın alımım sonrası oluşmadı. Haksız olarak kesilen bir fatura. Ben talep etmedim, aksine taahhüdümün bitmesinden önce dahi kendilerine ulaştım iptal için ancak mayıs ayı içerisinde aramam gerektiğini belirttiler. Ardından da taahhüt bitimi sonrası fatura kestiler. Ben bu hizmeti taahhüt bitimi sonrası Mayıs ayı için satın almadım ve kullanmıyorum. Faturanın iadesini talep ediyorum.

Ayhan Ayhan 373 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları