07 Eylül 2013 #1999128

D-Smart Taahhüdüm Olmadığı Halde Taahhüt Ücreti Aldı!

D-Smart internetini kullanmaktaydım. Yanında da ücretsiz D-Smart uydu alıcısını vermişlerdi. D-Smart Net'teki taahhüdüm bitince iptal ettim ve uydu alıcılarını bir yıl önce söktüm. Aylar sonra D-Smart uydu alıcısıyla ilgili iki faturamın ödenmediğini söylediler. Müşteri hizmetlerini aradım ve uydu alıcısı hizmetini de iptal etmem gerektiğini söylediler. İptal etmediğim için iki aylık faturayı ödemem gerektiğini söylediler. İptal için bir dilekçeyle kimlik fotokopimi yolladım. Taahhüdüm olmadığı için hemen iptal edelim dediler. Uydu alıcısını da bayilerine iade ettim şimdi ise taahhüdüm olduğunu ve benden habersiz ıslak imzamın ve sesli onayım olmadan üyeliğimi yenilemişler.

Güntay 66 Okunma

Cevaplar

 • Güntay18 Kasım 2013

  5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanunun 6’ncı maddesinin birinci fıkrasının (c) bendi, 7’nci maddesinin birinci fıkrası, 12’nci maddesinin ikinci fıkrasının (e) bendi, 47, 48, 49 ve 50’nci (maddeleri ve ilgili), Evrensel Tüketici Hakları 1’nci maddesi; Tüketicinin temel gereksinimlerinin karşılanması hakkı ve 4077 Tüketicinin Hukuku 6’ncı maddesi,’ Sözleşmelerde ki Haksız Şart maddeleri’ ile ilgili diğer mevzuat hükümleri göz önünde bulundurulacak. Bilgi Teknolojileri İletişim Kurulu’nun (BTİK) 1 Kasım 2011 tarihini taşıyan kararında elektronik haberleşme hizmeti sağlıyan şirketlere şu sınırlamalar getiriyor: 1- Aboneliklerde kampanyaya aykırılık, cezai şart veya cayma bedeli gibi adlar altında üyelere yansıtılan ücretler, abonelere sağlanan avantajların sözleşmenin feshedildiği tarihe kadar tahsil edilmeyen indirimlerin toplamıyla sınırlı tutulabiliyor. Aboneden ekstra ceza bedeli ya da hizmet alamadığı ayların bedelleri talep edilemiyor.

 • Güntay18 Kasım 2013

  sorunum henüz çözülmedi olmayan üyelik ücretini istemekteler ödemediyim taktirde yasal işlem başlatacaklarını söyleyen bir mesaj aldım siz yasal hakkınızı kullanacaksanız bende haklarımın ne olduğunu çok iyi biliyorum Taahhüdüm olsa bile olmadığı hallde yasalara göre istediyim an çayma hakkım var ve herhangi bir bedel ödeme zorluğum yok siz kafanıza göre herhangi bir onayım olmadan benden habersiz bir abonelik yenileme işlemi gerçekleştirmeniz suç tur yasal hakkımı kullanmak zorunda bırakmayın beni lütfen sorunu çözün ........

 • Güntay22 Eylül 2013

  telefonla arayan bayan gayet nazik bir dille benim haklı olduğumu söyleyip sorunu hemen çözecek lerini söylemesine rağmen 10 gün oldu henüz iptalim gerçekleşmedi bekliyorum bakalım ne zaman çözecekler ........

 • D-Smart Temsilcisi10 Eylül 2013

  Değerli Müşterimiz, Belirtmiş olduğunuz konu ile ilgili gerekli incelemeler yapılmıştır. 10.09.2013 tarihinde müşteri hizmetleri hattından yapılan görüşme ile detaylı bilgi tarafınıza iletilmiştir. Saygılarımızla D-Smart Müşteri İletişim Merkezi 0850 266 0 266 D-Smart ile ilgili her türlü görüş, öneri ve isteklerinizi 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren 0850 266 0 266 numaralı D-Smart Müşteri İletişim Merkezi'ni arayarak ya da [email protected] adresine e-posta göndererek bildirebilirsiniz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön