19 Ekim
Yorum Yap
#11047475

D-Smart Net Yeni Fatura Çıkarmış!

Şu an yurt dışında bulunmaktayım. Yaklaşık 3 senelik üyeliğim bulunmakta olduğum D-Smart'a ait 2 adet aboneliğim bulunmaktadır. Aboneliklerimin kapatılması amacıyla müşteri hizmetlerini arayarak 05 Ekim 2018 tarihinde kapatma talebim olduğunu belirterek ek olarak nüfus kağıdı fotokopisi ile 02124780333 telefon numarasına faksladım. Daha sonra cep telefonuma gelen mesajda evraklarımın tam olmadığı belirtildi 0850'li numarayı arayınca aynı faksı yeniden çekip göndermemi işlem yapılabilmesi için abone numaralarımı belirtmeme rağmen kart numaralarının da talepte yazılı olması bana yetkililerce bildirildi ve uygulamalarında Resmi Gazete'nin ilgili kısımlarına göre kanun çerçevesinde aboneliklerimin iptal edilmesini belirttiğimde bu şekilde bir uygulamamız yok şeklinde aldığım cevaptan sonra belirtildiği yetkili personelin belirttiği şekilde yeniden faks çekmeme rağmen sadece bir aboneliğin iptalinin yapıldığını ve kart numaralarının bulunmadığı ve bu şekilde işlem yapılamayacağını belirttikten sonra yeniden faks çekerek her ikisi için ayrı talepte bulunmam gerektiğini, her iki abonelik için farklı taleplerde bulunmam gerektiği aynı dilekçede olamayacağı sebebiyle sadece bir aboneliğin kapatılabileceği sayın yetkiliye ısrarla anlatmama karşılık dilekçe talebini alan bölümün bu şekilde işlem yaptığını ayrıca ilk aramamda dilekçemde yurt dışında bulunduğumdan iki aboneliğimin iptal edilmesini 29246 sayılı Resmi Gazetenin Abonelik ve Sözleşmeleri Yönetmeliğinin 16/2 maddesinde belirtildiği gibi ücret talep edilmeden kapatılmasını talep ettiğim dilekçem için tek aboneliğimin iptal edildiğini ve tarafıma 69 TL'yeni fatura çıktığını öğrenmiş bulunmaktayım.


D-Smart'ı neden kapatacağımı sorduklarında yurt dışında bulunduğumdan ve ödenmesi gereken faturamın eşimin tarafından ödenemeyeceğini sadece sistemde kayıtlı telefon ile olacağından işlem yapılamadığı eşime bildirilmiş olup D-Smart'ın kullanılmasının, faturasının ödenmesinin ve kapatılmasının bu kadar güç olduğunu öğrenmiş oldum. Sonuç olarak Türkiye ye döndüğümde D-Smart'ı en kısa zamanda kapatacağımı ve diğer Digital TV sistemine geçiş yapacağımı çevreme ve arkadaşlarıma D-Smart ile yaşadığım sıkıntılardan dolayı da tavsiye etmeyeceğimi de ayrıca belirtmek isterim.

Serhat 834 Okunma

Cevaplar

  • D-Smart Temsilcisi25 Ekim

    Değerli Müşterimiz, Belirtmiş olduğunuz konu üzerine 24.10.2018 tarihinde iletişim bilgilerinizden geri arama yapılmış ancak tarafınıza ulaşılamamıştır. Cihaz iadeniz 12.10.2018 tarihinde bayiye yönlendirilmiştir.Cihazı kısa sürede iade etmeniz gerekmektedir.İade edilmemesi durumunda cihaz bedeli fatura edilecektir. Saygılarımızla.

  • Serhat24 Ekim

    05 Ekim 2018 tarihinde gönderdiğim faks ta her iki aboneliğimin kapatılması husunda talepte bulunmuştum. Bugün yeniden arandım 0850'li telefondan ve 2 aboneliğimin birisi kapanmış ve bana özel kampanyanız olduğundan bahsediyor. Ben her iki aboneliğimin kaptılmasını istiyorum size gönderdiğim talebim bu şekildeydi. Bana dönüşünüz şikayetimin çözümü değil. Teşekkürler...

  • D-Smart Temsilcisi19 Ekim

    Değerli Müşterimiz Sayın SERHAT K., 11047475 ıd numaralı talebiniz tarafımıza ulaşmış olup, ilgili birim tarafından kontroller başlatılmıştır. Şikayet konusunun çözümüne dair bilgilendirme sağlamak adına, en kısa sürede tarafınıza geri arama yapılacaktır. D-Smart ile ilgili her türlü görüş, öneri ve isteklerinizi 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren 0850 266 0 266 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak ya da https://www.dsmart.com.tr/Musteri-Hizmetleri/Iletisim adresinden göndererek bildirebilirsiniz. Saygılarımızla D-Smart

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler