20 Kasım 2018
#11174836

D-Smart İznim Olmadan Adıma TV Aboneliği Başlattı!

Birkaç gün önce "Turktelekom.basvurusuyap.net" adresindeki 32 TL'lik reklama kanarak online başvuru yaptım. Bu site TTNET resmi sitesi gibi gösterilmeye çalışılmış fakat D-Smart için çalışan bir sitedir. Hatta siteye girildiğinde kampanya grafikleri vs... TTNET'in resmi sitesiyle birebir aynı. Görüştüğüm kişi beni 71 TL 24 ay taahhütlü pakete katılmayı ikna etti. Kurulum için geldiklerinde modemle birlikte bir de decoder getirdiler. TV'nin de kampanyaya dahil olduğunu söylediler. Evimde 6 yıldır TV yok. İnternetten izlemeyi tercih ediyorum. Fiyata dahil olduğunu söyledikleri için itiraz etmedim. Konu D-Smart olunda işkillenip müşteri temsilcisiyle görüştüğümde bana TV hizmeti için 24 ay boyunca taahhüdüm bulunduğunu ve internet için ödediğim tutarın haricinde 22 TL daha fatura yansıtılacağını söyledi.


Şikayet kaydı bırakıp TV hizmetinin iptal edilmesini talep ettim fakat sözleşmemin geçerli olduğunu ve kullanmasam da ödemek zorunda olduğumu, aksi takdirde faturama ceza bedeli yansıtılacağını söyledi. D-Smart gibi büyük bir firmanın bu tür numaralarla tüketiciyi kandırarak aboneliğe zorlaması aslında başka çarelerinin kalmadığının da bir göstergesi.


Ben her iki aboneliğimi de iptal ettirip cezai bedellerini de ödeyeceğim fakat karşılaştığım, sesimi duyurabildiğim herkesi bu firma ile ilgili uyaracağım. Firma hakkında sadece bu sitede 25000 adet şikayet var. Bunu daha önce biliyor alsaydım bu tuzağa da düşmezdim. Bir nevi kendi hatam.

İsmail İsmail 600 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • İsmail20 Kasım 2018

    Ses kaydıma ulaşamadıysanız nasıl sözleşmem geçerli olabilir. Benim böyle bir talebim ya da ikna esnasında herhangi bir bilgilendirme olmadı. Sadece internet için başvuru yaptım.

  • D-Smart Temsilcisi20 Kasım 2018

    Değerli Müşterimiz, Şikayetiniz ile ilgili gerekli incelemeleri sağladık.19.11.2018 tarihinde tarafınıza geri arama yapılarak, ses kaydınıza ulaşılamadığı sözleşmenizin geçerli olduğu bilgisi iletilmiştir. Saygılarımızla.

Ziyaretçi Yorumları