29 Haziran 2016

D-Smart D-Fix Modül Alt Yazı Problemi!

5 seneden beri kullandığım D-Smart HD alıcımı D-Fix ile değiştirdim ancak modülü 2016 model Vestel ua9400 4K televizyonumda kullandığımda gördüm ki kanallarda herhangi bir sorun olmamasına rağmen sinema kanalları ve diğer kanallarda alt yazı açtığımda alt yazılarda sorun var.


Şöyle ki, alt yazı siyah bant üzerinde beyaz yazıyla geliyor ve çözünürlüğü çok kötü köşeli köşeli pikselleri belli artı bazı kanallarda ortalı bazılarında ise sola dayalı çıkıyor. Şikayetim bu modülde sorun var ise modül değişsin zaten 2016 yılında ne kadar yabancı çöp film diye tabir edilen film varsa seyrettiriyorsunuz bari modül düzgün çalışsın ya da güncelleme yapınız da alt yazılarda sorun çekmeyelim, orijinal dilinde film seyretme zevkimizi elimizden almayın.


Son bir not; Lütfen sinema kanalları yayınladığınız film kalitesini artırınız...

Reber 512 Okunma

Cevaplar

  • D-Smart Temsilcisi07 Temmuz 2016

    Değerli Müşterimiz, Belirtmiş olduğunuz konu ile ilgili gerekli incelemeler yapılmıştır. 29.06.2016 tarihinde müşteri hizmetleri hattından yapılan görüşme ile detaylı bilgi tarafınıza iletilmiştir. Saygılarımızla D-Smart Müşteri İletişim Merkezi 0850 266 0 266 D-Smart ile ilgili her türlü görüş, öneri ve isteklerinizi 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren 0850 266 0 266 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak ya da https://www.dsmart.com.tr/Musteri-Hizmetleri/Iletisim adresinden göndererek bildirebilirsiniz.

  • Reber29 Haziran 2016

    D-Smart müşteri temsilcisi Yasemin Hanım tarafıma ulaştı sağ olsun. Ancak kendisiyle teknik personel olmamasından dolayı bir türlü aynı dili konuşamadık ve modüllerinde yazılımsal sorun olduğunu kabul etmek istemiyor. Şöyle ki Televizyonumda gelen yayın sinyali konusunda problem yok, ekran formatından dolayı altyazıların sorunlu olabileceğiniz belirtti ancak ekran formatını 16:9 4:3 zoom v. s. Ne var denememe rağmen gördüm ki yayın görüntüsü değişse bile altyazı yerinden kımıldamıyor bile demek oluyor ki modül tarafından yazılımsal olarak ekrana ortak arabirim üzerinden aktarılmakta. Neyse bana ücretli servis öneriyorlar sanki sorun bende gibi. Teknik personelle görüşmek istiyorum.

  • D-Smart Temsilcisi29 Haziran 2016

    Abonemizin talebi tarafımıza ulaşmış olup, ilgili birim tarafından kontroller devam etmektedir. En kısa sürede abonemize detaylı bilgilendirme yapılacaktır. D-Smart ile ilgili her türlü görüş, öneri ve isteklerinizi 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren 0850 266 0 266 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak ya da https://www.dsmart.com.tr/Musteri-Hizmetleri/Iletisim adresinden göndererek bildirebilirsiniz. Saygılarımızla D-Smart

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön