02 Ekim 2015

D-Smart Cihaz Teslimi Bilgisi Gelmediği Halde 301 TL Fatura Yolladı!

Turkcell Superonline kampanyası ile birlikte 1 yıl ücretsiz verilen D-Smart aboneliğim önce bana hiçbir bilgi verilmeden onay alınmadan uzatıldı. Sonrasında üyeliğimin onayım dışında devam ettirildiğini söylediğimde sözleşmede bunun yazdığı belirtildi.

Daha sonra 20.07.2015 tarihinde üyeliğimi iptal ettirdim ve bana 1 hafta iptal sürecinin devam edeceği ve sonrasında cihaz teslimi için SMS ile bilgi verileceği bildirildi. Ancak bana 30.09.2015 tarihinde (1 ay 10 gün sonra) 301.19 TL cihaz bedeli faturası yollandı. Müşteri hizmetleri SMS gönderildiğini söylüyor ancak bana herhangi bir SMS ulaşmadı. GSM operatörümden SMS dökümünü alıp tüketici hakem heyetine başvuru yapacağım.

Kadir 96 Okunma

Cevaplar

  • Kadir05 Ekim 2015

    Firma konu ile ilgili dönüş gerçekleştirdi ancak tabi ki herhangi bir şekilde çözüm ile ilgili bir yaklaşım mevcut değil. Bu faturayı ödemeniz gerekiyor şeklinde bir yaklaşım var. Abonelere böyle önemli bir konu için sadece biz SMS gönderdik artık sorumluluğumuz yok şeklinde bir yaklaşım kabul edilemez. Kampanya, paket vs. İçin onlarca kez arayan firma bu bilgilendirmeyi neden müşteri hizmetleri tarafından teyit ettirmez sorusunun cevabı art niyetten başka bir şey değildir. Tamamen bu SMS bilgilendirmesinin aboneye ulaşmamasını umut edip ucuz fiyatlara aldıkları cihazları istedikleri fiyattan fatura etmeye çalışıyorlar. Tüketici mahkemesinde de bu konuları aynen belirteceğim.

  • D-Smart Temsilcisi05 Ekim 2015

    Değerli Müşterimiz, Belirtmiş olduğunuz konu ile ilgili gerekli incelemeler yapılmıştır.05.10.2015 tarihinde müşteri hizmetleri hattından yapılan görüşme ile detaylı bilgi tarafınıza iletilmiştir. Saygılarımızla D-Smart Müşteri İletişim Merkezi 0850 266 0 266 D-Smart ile ilgili her türlü görüş, öneri ve isteklerinizi 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren 0850 266 0 266 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak ya da https://www.dsmart.com.tr/Musteri-Hizmetleri/Iletisim adresinden göndererek bildirebilirsiniz.

  • D-Smart Temsilcisi02 Ekim 2015

    Abonemizin talebi tarafımıza ulaşmış olup, ilgili birim tarafından kontroller devam etmektedir. En kısa sürede abonemize detaylı bilgilendirme yapılacaktır. D-Smart ile ilgili her türlü görüş, öneri ve isteklerinizi 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren 0850 266 0 266 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak ya da https://www.dsmart.com.tr/Musteri-Hizmetleri/Iletisim adresinden göndererek bildirebilirsiniz. Saygılarımızla D-Smart

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön