24 Temmuz
Yorum Yap
#10702499

D-Smart Ayıplı Hizmet

23 Temmuz 2018 tarihinde saat 19:00' da D-Smart TV hizmet sağlayıcısından yeni abonelik başvurusu yaparak Mega paket ve kayıt özelliğine haiz cihaz talebim oldu. Bir yıllık peşin ödememi gerçekleştirip cihazımı D-Smart bayisi teslim etti. Ancak kayıt özelliği ile ilgili bilgi istediğimde bunun için ek bir ücret ödemem gerektiği söylendi.


İşlem başında gerek bayi gerekse müşteri hizmetlerine kayıt özelliğini belirtmeme rağmen, benden kaynaklı bir hata olmamasına rağmen, ödemeyi kabul ettim. Ancak bu sefer gerek bayi gerekse D-Smart müşteri hizmetleri ilave işlem yapamayacaklarını, kayıt özelliğine sahip cihazı 12 ay sonra abonelik bitince alabileceğimi, prosedürlerinde cihaz ek ve yükseltme yapamayacaklarını söylediler. Ben kendilerinin bana iptal edilemeyeceği veya cihaz yükseltmesinin veya ek cihaz verilemeyeceğinin söylenmediğini, imzaladığım taahhütnamenin içerisinde cihaz yükseltmenin yapılabileceği ve verdikleri hizmetin ayıplı hizmet olduğunu 55 dakikalık D-Smart müşteri hizmetleri görüşmesinde anlatmaya çalıştım. Ancak D-Smart firması bir kabadayı tavrında yapılacak bir şey yok, güle güleden başka bir şey dememektedir.


Kendi hatalarını tüketiciye yıkarak böyle bir prosedürümüz yok diyerek insanları mağdur etmektedirler. Müşteri hizmetleri bağırarak, hakaret vari ve çözüm odaklı konuşmamakta. Bayi ile merkez arasında dahi kavgaya şahitlik ettim. Sorum su aylık ödemeli işlemi iptal edebiliyorlar ama peşin ödeyeni iptal etmiyorlar neden? Hiçbir yerde basılı standart matbu anlaşmalarında.

Abdullah 672 Okunma

Cevaplar

 • Abdullah14 Ağustos

  Gerçekten ayıplı hizmet nedir görmek istiyorsanız D Smart dan ürün alın. Bilgi Teknolojileri Kurumuna şikayet ettim, D Smart geri dönüş yaptı ve işlemin iptal edileceğini söyledi. Ancak söyledikten sonra kimse ortada yok, haram para kazanan bir şirket, akıllara zarar yazılımı yokmuş ondan iptal ed miyorlarmış. Benim hatam olmamasına rağmen faturayı bana kesiyorlar.

 • Abdullah29 Temmuz

  Koskoca firma diye tabir ettiğimiz firma müşterisini resmen kazıklıyor nedeni ise daha komik yazılımları yokmuş böyle bir hata yaptıklarında geri dönüşü olmayıp, zaten tüketici olarak siz parayı ödediğiniz için size hadi al çık git, sözleşmeyi oku bak orada yazıyor diye atarlı tutarlı mafya ağzı ile konuşuyorlar, ama farkında değiller matbu anlaşmalarında da eksiklikleri var ama bildiğiniz sokak kabadayısı hepsi, hayatımda böyle bir muamele görmedim. Artık mahkemeye vereceğim sırf dize gelsinler diye. Bu arada firmanın bir sahibi yok sanırım kimse çalışanlarının ne yatığına bakmıyor, böyle şirket böyle hizmet.

 • Abdullah26 Temmuz

  Sorumluluğu olmayan bir firma, yazilim programları uygun değilmiş o yüzden hata yapsalar dahi sorumluluk kabul etmiyorlar imzaladığınız anlaşmada olmayan yükümlülükleri size kabul ettirmeye çalışıyorlar. Başka firmaları denemenizi öneririm, bu kadar acemi ve müşteri yonetimi olmayan bir şirket, sizinle alay eder gibi işlem yapıyorlar. Değişik ilk defa başıma böyle bir olay geliyor hata yapan D Smart ama acısını ben çekiyorum. Gerçekten fıkralara konu olacak anlaşma metninde her şey yazmaz diyebilecek hata yapsakta hata yine sizindir diyebikecek kalitede bir firma

 • D-Smart Temsilcisi26 Temmuz

  Değerli Müşterimiz, Belirtmiş olduğunuz konu ile ilgili gerekli incelemeler yapılmıştır.26.07.2018 tarihinde müşteri hizmetleri hattından yapılan görüşme ile detaylı bilgi tarafınıza iletilmiştir. Saygılarımızla D-Smart Müşteri İletişim Merkezi 0850 266 0 266 D-Smart ile ilgili her türlü görüş, öneri ve isteklerinizi 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren 0850 266 0 266 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak ya da https://www.dsmart.com.tr/Musteri-Hizmetleri/Iletisim adresinden göndererek bildirebilirsiniz.

 • Abdullah26 Temmuz

  D Smart matbu anlaşmasında pesin alımlarda iade değişim veya cihaz yükseltilmesi yapılmaz yazmamasına rağmen, tüm hata D Smart denilen firmanın ve bayisinin olmasına rağmen, hala müşteri temsilcileri beni arayıp bağırarak sürekli aynı sözleri tekrarlayarak, anlaşma metninde her şey yazmaz diyerek atarlı konuşuyor. D Smart denilen firma ile anlaşma imzalamadan önce kesinlikle ve kesinlikle her şeyi kayıt altına alin. D Smart aboneliğini almadan önce 40 defa düşünün, garip bir firma satış yaptıktan sonra anlaşma metnine kafalarına göre bilgi eklemektedir. Bayisi firmadan da korkunç. Allah a havale ediyorum, düzgün ve doğru bir firma değiller, sizi her turlu suçlu ilan etme peşindeler.

 • D-Smart Temsilcisi25 Temmuz

  Değerli Müşterimiz Sayın ABDULLAH PINAR, 10702499 ıd numaralı talebiniz tarafımıza ulaşmış olup, ilgili birim tarafından kontroller başlatılmıştır. Şikayet konusunun çözümüne dair bilgilendirme sağlamak adına, en kısa sürede tarafınıza detaylı bilgilendirme yapılacaktır. D-Smart ile ilgili her türlü görüş, öneri ve isteklerinizi 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren 0850 266 0 266 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak ya da https://www.dsmart.com.tr/Musteri-Hizmetleri/Iletisim adresinden göndererek bildirebilirsiniz. Saygılarımızla D-Smart

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler