06 Ocak 2016

D-Smart Üyelik İptali Ve Modem İade Sorunu!

2 senelik taahhüdü dolan üyeliğimi 16.11.2015 tarihinde iptal ettirdim. İptal işlemi için bana telefon ile ulaşılması için operatör bayana yurt dışı telefon numaramı verdim. İşlem gerçekleşti, ancak bana ulaşan olmadı. Bugün e-mail'ime gelen faturada Aralık ayı için 300 TL'lık faturam olduğu belirtilmesi üzerine canlı desteğe sordum. Bana verilen bilgide modem cihazını iade etmediğim için bu cezanın çıktığı belirtildi. Kendilerine neden benimle bu konuda iletişime geçilmediğini sorduğumda bana SMS ile bildirim yapıldığını belirttiler. Ancak SMS Yurtiçi telefonuma atıldığı için bu bilgiyi alamadım. Şu anda modemi geri almayacaklarını belirtiyorlar. Konu ile ilgili yardım talep ediyorum.

Ugur 70 Okunma

Cevaplar

  • Ugur 07 Ocak 2016

    Bu maddeyi sözleşmeye koymuş olmanız beni asla bilgilendirmemeniz anlamına mı geliyor? Bana her türlü fatura kampanya gibi bilgileri e-mail atıyorsunuz ancak 7 günde modemi iade etmem gerektiğini neden bildirmiyorsunuz? Benim bu satış sözleşmesini 2 sene öncesinde okumuş ve 7 gün içinde iade etmem gerektiğini unutmuş olmam çok normal değilmidir? 50 liralık modem için 300 lira ceza kesmenizin nedeni nedir? Modemi geri iade süresi neden 7 gündür? Oraya iade süresi 1 saat yazsaydınız bu da mı geçerli olacaktı? Bu yapılan tamamen müşterinin boşluğundan faydalanmak ve 300 lirayı gasp etmek olmuyormu?

  • D-Smart Temsilcisi07 Ocak 2016

    Değerli Abonemiz, D-Smart uydu alıcısının iade süresi 15.12.2015 tarihinde sona erdiği için uydu alıcısının bedeli size fatura edilmiştir. Sözleşmenizde yer alan aşağıdaki madde doğrultusunda faturalandırma yapılmıştır. ‘’İşbu Satış Formu ve Taahhütnamenin herhangi bir nedeni ile feshi veya sona ermesi halinde tarafıma mülkiyeti muhafaza kaydıyla teslim edilen dijital uydu alıcısı dahil tüm donanımı 7 gün içerisinde tarafıma bildirilen yetkili satıcı ve/veya bayilere iade edeceğimi, aksi halde donanım bedelinin adıma faturalanacağını, dijital uydu alıcısı bakımından sözleşme tarihindeki bedeli olan SD Cihaz için 150 TL, CAM için 150 TL, HD Cihaz için 300 TL, HD+ Cihaz için 450 TL’yi ödeyeceğimi kabul beyan ve taahhüt ederim.’ Saygılarımızla.

  • D-Smart Temsilcisi06 Ocak 2016

    Abonemizin talebi tarafımıza ulaşmış olup, ilgili birim tarafından kontroller devam etmektedir. En kısa sürede abonemize detaylı bilgilendirme yapılacaktır. D-Smart ile ilgili her türlü görüş, öneri ve isteklerinizi 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren 0850 266 0 266 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak ya da https://www.dsmart.com.tr/Musteri-Hizmetleri/Iletisim adresinden göndererek bildirebilirsiniz. Saygılarımızla D-Smart

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön