Toplam çözüm sayısı
..
D-Smart Net ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü
  • profile
  • profile
2 Destekçi

D-Smart Net'te İptal Sürecinde Yaşanılan Zorluklar

751görüntüleme
Kerem
Kerem 20 Ocak 10:29

14.01.2021'de D-Smart ® kurumunun internet web sayfasında T***'un altyapısını kullanmasından ve dikkatsizliğimden dolayı yaptığım telefon görüşmesinde D-Smart isminin geçmemesinden de kaynaklı bir internet paketi satın aldım tarafıma SMS geldiğinde D-Smart kurumundan ürün aldığımı anladım. 

Hemen ertesi gün 15.01.2021 16.01.2021 18.01.2021 günlerinde müşteri hizmetlerindeki yetkililer ile uzun görüşmelerim ve iptali için gerekli ne yapmam konusunda bir çok farklı bilgi aldım. Her görüşmemde yeni bir yaptırım öğrendim bayiye gidip 5 TL ücret karşılığında talep formu oluşturarak gönderdim. Ne bir geri dönüş ne bir arayan 48 saat içerisinde aranacaksınız iptal talebiniz var ancak biz bir şey yapamıyoruz sizi arayacaklar saat 00:00'da kurum bu arada hizmet vermiyor 7/24 destek söz konusu değil, telefonda sürekli sistem yok yanıtı alıyorsunuz. İstediğiniz kadar bekleyin arayın hiçbir işlem yapılmıyor sistemde son görüşmeniz gözüküyor daha öncekiler kesinlikle şikayet talep formları gözükmüyor. Acele etmemin sebebi ise yakın tarih de girmem gereken online sınavlarımın olması, herhangi bir evrak imzalamadım kurulum almadım ancak iptal etmiyorlar ve bu yüzden başvurum aktif gözüküyor bu sebepten başka bir kuruma yaptığım başvuru iptal oluyor. Yaşanılan şikayetlerden dolayı e-devlet üzerinden D-Smart fesih başvurusu yapılabildiğini öğrendim. E -devlet'e kadar gelmiş konu çünkü T.C kanunları ile kurumun bir örtüştüğü nokta yok (ancak mobil ya da dijital imza yetkinizin olması durumunda fesih işlemi gerçekleşiyor).Kurum olduğunu zanneden işletme müşterilerini mağdur etmek için kurulmuş. Temsilciler bu arada görüşme esnasında bağlı oldukları kurumda kendilerine verilmiş olan temsilci numarasını istediğinizde kesinlikle vermiyorlar kelime oyunlarıyla müşteri hizmetlerinin genel merkezin vb. telefon numaralarını veriyorlar. 

Kurumun adına GSM görüşmelerinde T** D-Smart bazı servislerde D-Smart ses kaydının olduğu anlarda hat kopup geliyormuş ambiyansı yapılıp D-Smart ibaresi yutuluyor. Google ®'da T*** yazarsanız ilk çıkan link D-Smart ancak reklam yok tamamen T***'un yazılım altyapısı kullanılmış,mağdur olmamız için ellerinden geleni yapıyorlar. Onay vermek max 5 dakika iptal etmek sizin performansınıza kalmış günler aylar yıllar ben bir görüşmemde ağladım lütfen iptal edin dedim niye ağlıyorsunuz demediler.

  • profile
  • profile
2 Destekçi

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler