11 Şubat
Yorum Yap
#11573443

D-Smart Net Vermediği Hizmetin Parasını Talep Ediyor!

Geçtiğimiz Ocak ayı içerisinde D-Smart'tan internet hizmeti talebinde bulundum. İnternetim ancak Ocak ayının son gününde bağlandı. Bununla birlikte kablo bağlantısı için de 120 lira para alındı. Geçtiğimiz günlerde fatura bilgisi geldi. Ocak sonunda bağlanmış olan internet hizmeti için tam hizmet parası kesilmiş. Ama bitmedi! Ben kendilerinden TV kampanyası talebinde bulunmadığım, sadece 70 liraya evde internet talebinde bulunduğum halde internet + TV kampanyası şeklinde işlenmiş. Eve kurulum yapmaya gelen arkadaşa "TV hizmeti için başvurmamıştım" dediğim halde "TV ve İnternet ücreti dahil" gibi bir yorum yaptı. Kişisel tahminim, daha önce "internet talebinizi iptal ettirmişsiniz" diyerek, tarafımdan böyle bir talep gerçekleşmediği halde hizmetin internet + TV kampanyasına döndürülmesi! Müşteri hizmetleri ne yazık ki sorularıma cevap vermiyor. Durumu kendilerine anlatıyorum "Ocak ayındaki fatura yansımıştır" cevabı veriyorlar bana. Acaba kendileri ile iletişim kuranların nörolojik bozukluğu olduğunu mu sanıyorlar. Ben neden ayın son günü alabildiğim bir hizmeti tüm ay boyunca kullanmış gibi para ödemek zorundayım? Böyle baştan savma, ciddiyetsiz ve adaletsiz bir hizmet anlayışı olabilir mi?

Mikey Mikey 366 Okunma Yorum Yap

Cevaplar

 • Mikey18 Şubat

  Geçtiğimiz günlerde kendileri hakkında hem online mecrada, hem müşteri hizmetlerinde şikayet talebinde bulundum. Firma, "kendilerinden sadece internet hizmeti talep ettiğim halde" bana D-Smart hizmetini de kurmak istemiştir. Kurulumu yapmaya gelen arkadaşa "bu hizmeti istemediğimi" söylediğimde ise "internet ve TV hizmetinin aynı fiyat olduğunu belirttikleri halde iki farklı fatura kesmişlerdir. Faturayı gördüğümde müşteri hizmetleri ile iletişime geçtim. Kendileri de "Ses kayıtlarını dinleyeceklerini" belirttiler. İki gün sonra ise şaka gibi bir telefon geldi müşteri hizmetlerinden... "Ellerinde telefonla görüşme kayıtlarımın olmadığını, bu sebeple ses kaydı üzerinden değerlendirme yapılamayacağını ve sözleşmenin tek geçerli kanıt olduğunu" söylediler. Müşteri hizmetlerinde çalışan arkadaşlar, papağan misali, büyük bir ısrarla şu konuyu anlamak istememektedirler! Ben "sadece internet başvurusunda bulundum! " Eve gelip bağlantıyı sağlayan arkadaşa da "sadece internet başvurusunda bulunduğumu" belirttim! Kendisi de "televizyon hizmetinin zaten entegre bir hizmet olduğunu" söyledi! Bu ay için kullanıma dair fatura geldiğinde adıma iki farklı fatura kesildiğini görerek bu şikayette bulundum! Talep etmediğim, bana zorla kakalanan bir hizmetin ödemesini böyle ilginç oyunlarla yaptırmaya çalışmanın "dolandırıcılık" dışında herhangi bir tanımı varsa şayet söyleyin. Ben her türlü fikre açığım! Zaten "ücretsiz kurulum" kablo bilmemnesi için 120 lira istenmiş, hizmete ihtiyacımız olduğu için ödemişiz... Her yerde önce hizmet sonra ödeme yapıldığı halde, siz "kullanılacak ayın ödemesi peşin yapılıyor" demişsiniz. Buna da hay hay demişiz. Bir de üzerine benim talep etmediğim bir hizmeti zorla sunuyorsunuz. Ses kayıtlarıma ulaşamıyorsunuz, sonra da "sözleşme" bla bla diyorsunuz! Bu hizmeti istemiyorum arkadaş! Düzgün bilgilendirme yapmakla ve kanıt niteliğindeki kayıtları muhafaza etmekle mükellefsiniz! Sizden televizyon hizmeti hiçbir zaman istemedim, bundan sonra da istemiyorum! Bunun da gereğini bir şekilde yapmanızı istiyorum! Nokta! Aylık 30 lira fazladan söğüşlemek için, profilinizi bu kadar düşürmeniz sizi utandırmıyorsa o ayrı. Alın! Tepe tepe kullanın! Yettiniz be!

 • D-Smart Net Temsilcisi13 Şubat

  Değerli Müşterimiz, Belirtmiş olduğunuz konu ile ilgili gerekli incelemeler yapılmıştır. 13.02.2019 tarihinde müşteri hizmetleri hattından yapılan görüşme ile detaylı bilgi tarafınıza iletilmiştir. Saygılarımızla D-Smart Müşteri İletişim Merkezi 0850 266 0 266 D-Smart ile ilgili her türlü görüş, öneri ve isteklerinizi 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren 0850 266 0 266 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak ya da https://www.dsmart.com.tr/Musteri-Hizmetleri/Iletisim adresinden göndererek bildirebilirsiniz.

 • Mikey13 Şubat

  Tarafıma D-Smart hakkında geri arama yapılmıştır ve pişkin bir biçimde "Ellerinde telefonla görüşme kayıtlarımın olmadığını, bu sebeple ses kaydı üzerinden değerlendirme yapılamayacağını ve sözleşmenin tek geçerli kanıt olduğunu" söylemişlerdir... Kendileri ısrarla şu konuyu anlamak istememektedirler! Ben "sadece internet başvurusunda bulundum! " Eve gelip bağlantıyı sağlayan arkadaşa da "sadece internet başvurusunda bulunduğumu" belirttim! Kendisi de "televizyon hizmetinin zaten entegre bir hizmet olduğunu" söyledi! Bu ay için kullanıma dair fatura geldiğinde adıma iki farklı fatura kesildiğini görerek bu şikayette bulundum! Talep etmediğim, bana zorla kakalanan bir hizmetin ödemesini böyle ilginç oyunlarla yaptırmaya çalışmanın "dolandırıcılık" dışında herhangi bir tanımı varsa şayet söyleyin. Ben her türlü fikre açığım! Zaten "ücretsiz kurulum" kablo bilmemnesi için 120 lira istenmiş ödemişiz... Her yerde önce hizmet sonra ödeme yapıldığı halde, siz "kullanılacak ayın ödemesi peşin yapılıyor" demişsiniz. Buna da hay hay demişiz. Bir de üzerine benim talep etmediğim bir hizmeti zorla sunuyorsunuz. Ses kayıtlarıma ulaşamıyorsunuz, sonra da "sözleşme" bla bla diyorsunuz! Bu hizmeti istemiyorum arkadaş! Düzgün bilgilendirme yapmakla ve kanıt niteliğindeki kayıtları muhafaza etmekle mükellefsiniz! Sizden televizyon hizmeti hiçbir zaman istemedim, bundan sonra da istemiyorum! Nokta!

 • D-Smart Net Temsilcisi13 Şubat

  Değerli Müşterimiz Sayın MIKEY J., 11573443 ıd numaralı talebiniz tarafımıza ulaşmış olup, ilgili birim tarafından kontroller başlatılmıştır. Şikayet konusunun çözümüne dair bilgilendirme sağlamak adına, en kısa sürede tarafınıza geri arama yapılacaktır. D-Smart ile ilgili her türlü görüş, öneri ve isteklerinizi 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren 0850 266 0 266 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak ya da https://www.dsmart.com.tr/Musteri-Hizmetleri/Iletisim adresinden göndererek bildirebilirsiniz. Saygılarımızla D-Smart

Ziyaretçi Yorumları