D-Smart Net Talebim Dışında İptal Edilen Abonelik İçin Haksız Fatura Talebi!

Esra Esra30 Kasım 2020 11:38

Biri Erzurum biri Yalova'da olmak üzere adıma kayıtlı iki ayrı D-Smart aboneliği bulunmaktaydı. Erzurum ilinde ailemin kullandığı aboneliği iptal etmek için başvuru yaptım. 14/10/2020 tarihinde saat 11:19 da 08502660000 telefon numarasını arayarak görüştüğüm müşteri hizmetleri temsilcisi bana verdiği bilgide Erzurum aboneliği için iptal talebi girdiğini açık açık belirtmiştir. Ayrıca iptal talebi girdiği aboneliğin taahhüt süresinin bitmiş olduğunu, iptal gerçekleştiği takdirde herhangi bir taahhüt bedeli ödemeyeceğimi de belirtmiştir. Bana bir dilekçe ile vereceği numaraya faks göndermem için bilgi verdi ben de ekte gönderdiğim 14.10.2020 tarihli dilekçeyi yazıp tarafınıza faks çektim. Fakat akşam evime gittiğimde Yalova’da aktif olarak kullandığım internet aboneliğinin kapama işlemi gerçekleştiğini fark ettim.

Bu sorun iletişime geçtiğim müşteri temsilcisinin hatasından kaynaklanmaktadır. Fakat benim herhangi bir kusurum bulunmamasına rağmen kullanmaya devam etmek istediğim aboneliğim iptal edilerek tarafıma 973,00 TL gibi bir ücret yansıtılmıştır. Bu konuda müşteri hizmetlerini defalarca aramama rağmen iletişime geçemedim. Hattan düşürüldüm. Yıllardır D-Smart müşterisiydim. Bu sorun çözülürse sizinle çalışmaya da devam etmek istiyorum fakat 1000,00 TL lik taahhüt iptal bedelini ödemeyi kesinlikle kabul etmiyorum. Ayrıca pandemi nedeniyle evden çalışmam gerektiği için kullanmış olduğum abonelik iptal edildiği için ben mağdur oldum. Her aradığımda operatörün verdiği bilgide “Görüştüğüm müşteri temsilcisi ile görüşmelerimiz kayıt altında tutulduğu” belirtilmektedir. Görüşmelerimizin tarafınızca dinlenilmesini talep ediyorum. Yalova adresindeki aboneliğimin aktif hale getirilmesini Erzurum'daki aboneliğimin kapatılmasını yansıtılan taahhüt ücretinin de iptal edilmesini istiyorum. Aksi takdirde bütün yasal haklarımı kullanacağım.

 • - Görüntüleme
 • 2Destekçi
 • 4Yorum
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Emel 10 Aralık 2020 16:29  

  Dönüş bile yapmıyorlar. Zaten ulaşamıyoruz.

 • profile-icon Emel 30 Kasım 2020 15:47  

  Aynı dert ve daha fazlası bende de var. Ama dönüş bile yapmıyorlar.

  • 2Yorum
  Cevapları Gizle (2) arrow
  profile-icon İzzet 02 Aralık 2020 00:12  

  Aynen haklısınız

  profile-icon Esra 30 Kasım 2020 17:19  

  Tüketici Hakem Heyeti'ne başvuracağım. Siz de öyle yapın bence. Mahkemeye de vereceğim ne gerekirse yapacağım. Hakkimizi aramalıyız bence. Giydirebildiklerine giydiriyolar

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler