23 Şubat 2015

D-Smart Net Hem Hizmet Verme Hem İptale Fatura Çıkar!

Yaklaşık 3-4 ay önce taşınma nedeni ile internet nakil talebinde bulundum, sonrasında teknik elemen geldi bağlantıları kontrol ettiler


sinyal gelmemesi üzerine geri gittiler. Müşteri hizmetlerine tekrar bildirdim aradan 1 ay geçmesine rağmen ne gelen nede arayan olmadı.


Hizmet alamadığımdan dolayı sözleşme iptal hakkımı kullanıp iptal talebinde bulundum. Üstüne basa basa da hizmet almadığım için iptal ediyorum tarafıma çıkartılacak bir fatura olursa da kabul etmeyeceğimi de söyledim. Bunun üzerine müşteri hizmetleri herhangi bir faturalandırma olmayacağını söyledi


3-4 TL'lik bir borcum olduğunu ve bunu yatırmanız yeterli olacaktır denilmesine rağmen dün bir mesaj aldım 81 TL borcum olduğu! Asla kabul etmiyorum çünkü vadettiğiniz hizmeti veremediniz.

Muzaffer 250 Okunma

Cevaplar

 • Muzaffer23 Mart 2015

  Hazır cevap vererek oyalama taktiği sizin gibi sözde kurumsal firmaya yakışıyor mu? Yakıştırabiliyorsunuz ki halen sizden gelen halen bir açıklayıcı bir cevap yok güya birimleriniz halan araştırıyor. Bakalım cevap gelecek mi? Ve ya ne kadar sürede gelecek?

 • Muzaffer02 Mart 2015

  5 iş günü oldu halen sizden gelen yazılı bir cevap yok. Anladığım kadarıyla D-smart' kendi içindeki birimlerinde birbirinden de haberi yok. Benim ele aldığım konuya Şikayetvar.com üzerinden cevap vermiyorsunuz ama telefonuma hakkınızda yasal işlem başlatılacaktır uyarı mesajı gönderiyorsunuz. Bu nasıl bir anlayış sizin müşteriyi memnun etme anlayışınız bu mu? Ne kendim nede çevremdeki kimseye asla bir daha sizi asla tavsiye etmeyeceğim bu yanlışlık düzelmezse de sosyal paylaşım sitelerin den de bu sorunumu paylaşacağım. Bununla birlikte de Tüketici mahkemesine de başvuracağım haksız faturalandırma nasıl oluyor görelim. Siz hizmet verdiniz de ben mi almadım geriye dönük internet kullanım dokümanlar istendiğinde bakalım ben hizmet verdim diyebilecek misiniz?

 • D-Smart Net Temsilcisi24 Şubat 2015

  Abonemizin talebi tarafımıza ulaşmış olup, ilgili birim tarafından kontroller devam etmektedir. En kısa sürede abonemize detaylı bilgilendirme yapılacaktır. D-Smart ile ilgili her türlü görüş, öneri ve isteklerinizi 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren 0850 266 0 266 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak ya da https://www.dsmart.com.tr/Musteri-Hizmetleri/Iletisim adresinden göndererek bildirebilirsiniz. Saygılarımızla D-Smart

 • Muzaffer23 Şubat 2015

  Yaklaşık 4-5 ay önce hizmet alamadığım için abonelik iptali için müracaat ta bulundum. İptal ettirmemdeki gerekçem aboneliğimin kayıtlı olduğu Gaziosmanpaşa da ki adresimden Beylikdüzü adresime taşındım ve nakil talebinde bulundum, bunun üzerine teknik eleman gönderildi teknik elemanlarınız binaya sinyal gelmediği için yardımcı olamayacaklarını beyan edip gittiler. Müşteri hizmetlerine hizmet alamadığımı bildirdim aradan 1 ay geçti ne gelen oldu ne de arayan. Sonrasında müşteri hizmetlerini tekrar dan aradım ve hizmet alamadığım dan dolayı aboneliğimin iptal edilmesini istedim tarafımdan istenmiş olunan gerekli evrakları da size ulaştırdım bunun neticesinde aboneliğim iptal edildi. İptal sebebimin de hizmet alamama olduğunu üstüne basa basa tekrarladım (görüşme kayıtlarına bakınız) tarafıma abonelik iptali ile ilgili herhangi bir fatura çıkartılmamasını bildirdim, görüşmüş olduğum müşteri temsilcisi bana faturalandırma olmayacağını da dile getirdi. Bu gün 11897440661 no.lu aboneliğinize ait 81,37 TL ödenmemiş borcunuz bulunmaktadır 25/02/2015 tarihine kadar ödeme yapmanız gerekmektedir içerikli bir mesaj aldım. Bu faturayı kabul etmiyorum. Bana aboneliğimin iptali ile ilgili herhangi bir açıklayıcı bir bildiride bulunulmadı. Aşağıda resmi olarak belirtilmiş yasa var ve buna aykırı hareket ediyorsunuz. Yapılan yanlışlığı en kısa sürede düzeltmenizi istiyorum. Ayrıca sözleşmenizde yer alan birkaç maddeyi de aşağıda siz belirterek hatırlatmak isterim. abone’ den kaynaklanmayan tüm bakım ve onarım sorumluluğu, abonelik süresince platform ’a ait olup ABONE tarafından herhangi bir ücret ödenmeyecektir. abone’ den kaynaklanan nedenlerle meydana gelen arıza ve/veya sorunun giderilebilmesi amacıyla PLATFORM’ un maruz kalacağı servis, bakım, onarım ve ekipman giderleri abone’ ye faturalanır ve ABONE tarafından ödenir. Siz bunların hiçbirini yerine getirmediniz ve üstüne benden sözleşmeden cayma bedeli talep ediyorsunuz. Tekrar ediyorum ben sizden hizmet alamadığım için sözleşmemi iptal ettim. 4077 sayılı "tüketicinin korunması hakkında kanunun 20. maddesi "aboneler, taleplerini işletmeci ye yazılı olarak bildirmek kaydıyla aboneliklerini her zaman sona erdirebilir. İşletmeci, abonenin aboneliğe son verme yönündeki yazılı talebinin kendisine ulaşmasından itibaren yedi gün içerisinde bu talebi yerine getirmek ve yine ayni sure içerisinde abonelik sözleşmesinin feshedildiğini, abonenin isteğine bağlı olmaksızın aboneye yazılı olarak bildirmekle yükümlüdür. " ayrıca yukarıdaki madde de yazılı olduğu üzere tarafıma iptal ile ilgili yazılı her hangi bir açıklayıcı bir bildirim yapılmamıştır. Hazırlanan fatura tutarını kabul etmediğimi tekrar bildirir ısrarcı olmanız durumunda da tüketici mahkemesine başvurup sizden davacı olacağım.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön