15 Temmuz
Yorum Yap
#10667431

D-Smart Net Abonelik İptal Sorunu!

11.07.2018 tarihinde evde internet başvurusu yapmak istedim telefonuma gelen mesajdan sonra bizzat arandım. T** T*** 20 GB kampanyasından yararlanmak istedim. Müşteri temsilcim 20 GB internetin bana yetmeyebileceğini söylemesi ardından üniversite öğrencisi olduğumu tatil sebebi ile memlekette olduğumdan ötürü bu paketi istediğimi tekrar beyan ettim. Müşteri temsilcim 40 GB olan artı olarak yanında D-Smart TV platformu hediye olan bir tarife sundu. 49 TL olan bu tarifenin ailem tarafından sonrasında ödeme sorunu olabileceğini anlattım bunun üzerine 24 ay taahhüt’ün sadece fiyat garantisi olduğunu yani ben 2-3 sonra aboneliğimi iptal ettirsem bile hiçbir cayma bedelinin olmadığını ve istediğim takdirde 20 GB olan tarifeye geçebileceğimi bildirdi. 14.07.2018 tarihinde D-Smart uydu kurulumu için geldiler modem kurulumunun sonra yapılacağını söylediler modem kutusuna baktığımda D-Smart modemi olduğunu gördüm kafam karıştı T*** T***’u aradım internet aboneliğimin olamadığını söylemesi ardından, D-Smart müşteri hizmetleri ile görüştüm TV aboneliğim yapılmıştı internet aboneliğim yoktu. Taahhüt konusuna değindim cayma bedeli alındığını söylediler bunun ardından 20 GB 29.90 TL olan tarifeyi sordum böyle bir paketin olmadığını öğrendim 15.07.2018 yani bugün abonelik iptal işlemini başlattım bana kullanmadığım internet ve TV için 120 lira kurulum ücreti istediler. Ayrıca verilen modem ve uydu tarafımdan bayi teslimatı istediler bana verilen sözleşmede sözleşmenin imzalandığı tarihten 14 gün içerisinde teslim aldığı malı veya hizmeti reddederek sözleşmeden cayma hakkının var olduğunu ve cayma bildiriminin satıcı sağlayıcıya ulaşması tarihinden itibaren yirmi gün içerisinde almayı taahhüt ediyorlar hakkımı istiyorum aksi takdirde Tüketici Hakları'na şikayette bulunacağım.

Ezgi 294 Okunma

Cevaplar

 • D-Smart Net Temsilcisi25 Temmuz

  Değerli Müşterimiz, Şikayetiniz ile ilgili gerekli incelemeleri sağladık.Ses kaydınıza ulaşılamamıştır.20.07.2018 tarihinde tarafınıza geri arama bilgilendirme yapılarak, Abonelik sonlandırma bedeli alınmadan abonelik iptal edileceği bilgisi aktarılmıştır.23.07.2018 tarihinde abonelik iptali sağlanmıştır. Saygılarımızla.

 • Ezgi17 Temmuz

  16.07.2018 saat 13.00’ da 0850 266 02 66 yetkili servis müşteri hizmetleri ile 22 dakikalık bir görüşme sağlandı görüştüğüm şahıs adını hatırlamıyorum ama süre ve dakika doğrudur müşteri temsilcim ‘ merdiven altı satış noktalarımız var’ dedi ardından böyle bir satış noktanız varsa bu yine D Smart firma suçu olduğunu bu görüşme kaydının acil bir şekilde kayıt dinlenimi yapılmasını talep ediyorum

 • Ezgi17 Temmuz

  Şahsıma yapacağınız aramayı en kısa sürede bekler ve sözleşme şartlarını tüketici aleyhine kullanılmamasını tekrar beyan ederim. 14 gün içerisinde mesafeli satış cayma hakkımda böyle bir ücret talep edemez ve 14 gün içinde verilen fesih işlemlerinden sonra mal ve hizmetlerinizi geri almayı taahhüt ettiğiniz takdirde sözleşmeye aykırı davranışlar sergileyemezssiniz.

 • Ezgi16 Temmuz

  Türk Telekom aboneliği sanıp üstüne üstlük Türk Telekom tarife ve paketleri sunup ardından D Smart çıkması ne kadar güvenilir olduğunuzu belli ediyor bu şekilde usulsüz davranışlar ardından sözleşmemde yazan mesafeli satış halinde cayma hakkımda 14 gün içinde teslim aldığım malı veya hizmeti redderek sözleşmeden cayma hakkımın var olduğunu ve cayma bildiriminin satıcı sağlayıcıya ulaşması tarihinden itibaren 20 gün içerisinde malı geri almayı taahhüt ediyorsunuz ama müşteri hizmetleri en yakın D Smart bayisine teslim etmemi söylüyor sözleşme tek taraflı değildir tüketici aleyhine işlenemez usulsüz abonelik oluşturup yanıltma başka bir firma adı kullanıyorsunuz bana haklarım hakkında olumlu bir yanıt gelmediği takdirde Tüketici Hakları ve BİMER olmak üzere şikayet edeceğimi beyan ediyorum.

 • D-Smart Net Temsilcisi15 Temmuz

  Değerli Müşterimiz Sayın EZGI A., 10667431 ıd numaralı talebiniz tarafımıza ulaşmış olup, ilgili birim tarafından kontroller başlatılmıştır. Şikayet konusunun çözümüne dair bilgilendirme sağlamak adına, en kısa sürede tarafınıza geri arama yapılacaktır. D-Smart ile ilgili her türlü görüş, öneri ve isteklerinizi 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren 0850 266 0 266 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak ya da https://www.dsmart.com.tr/Musteri-Hizmetleri/Iletisim adresinden göndererek bildirebilirsiniz. Saygılarımızla D-Smart

Ziyaretçi Yorumları