03 Aralık 2015

D-Smart Net Yüksek Miktarda Abonelik Sonlandırma Bedeli!

Yaklaşık 1 sene önce D- Smart internet abonesi oldum. Uzun bir süre interneti sorunsuz kullandım.
Fakat yaklaşık 3 ay önce yurtdışı seyahatine çıkmam gerekti. Bu süre zarfında faturamı ödeyemediğim için internetim kesilmiş ve ayrıca aboneliğim iptal olmuş. Bu sebeple gecikmiş faturalarıma ek olarak 595 lira abonelik sonlandırma bedeli isteniyor. İnternet kullanımımı devam ettirmek istememe rağmen sadece gecikmiş borcumu ödememin yetmeyeceğini, abonelik sonlandırma bedelini (595 TL) de ödemem gerektiğini söylediler. Yani devam etmek istediğim internet kullanımı için neden bu kadar gereksiz ücret ödemek zorundayım. Bu konu hakkında yardımcı olabilir misiniz lütfen?

Gökhan 124 Okunma

Cevaplar

  • Gökhan 04 Aralık 2015

    Ödenmeyen faturalandırma durumunda gecikme faizi faturaya yansıtılır ve müşteri bu gecikme bedelini öder. Fakat siz benim bilgim olmadan abonelik iptali yapıyorsunuz ve böyle bir ödemeye mecbur bırakıyorsunuz. Ben bu ödemeyi yapmak istemiyorum ve aboneliğimin devam etmesini istiyorum. Sürekli olarak kafanıza göre aboneliğimi sonlandırıp her defasında bu şekilde para mı alacaksınız? Bu konuda gerekenin yapılıp aboneliğimin devamını sağlamanızı diliyorum. Aksi takdirde bu konuda her türlü tüketici hakkımı kullanıp mahkemeye başvuracağım. İyi Günler.

  • D-Smart Net Temsilcisi03 Aralık 2015

    Değerli Müşterimiz, Belirtmiş olduğunuz konu ile ilgili gerekli incelemeler yapılmıştır. 01/11/2015 tarihinde ödenmemiş faturalarınız sebebi ile D-Smart internet aboneliğinizin iptali tamamlanmıştır. Sözleşmenizin 4.1.2. maddesinde detaylı bilgi yer almaktadır. İptali yapılan aboneliğin tekrar aktivasyonu sağlanamamaktadır. Taahhüt sürenizden önce aboneliğinizin iptal edilmesi sebebi ile yansıtılan abonelik sonlandırma ücreti ve ödenmeyen aylara ait fatura ödemelerinizin sisteme yansıması durumunda tekrar başvuru talebinizi iletebilirsiniz. Saygılarımızla D-Smart Müşteri İletişim Merkezi 0850 266 0 266 D-Smart ile ilgili her türlü görüş, öneri ve isteklerinizi 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren 0850 266 0 266 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak ya da https://www.dsmart.com.tr/Musteri-Hizmetleri/Iletisim adresinden göndererek bildirebilirsiniz.

  • D-Smart Net Temsilcisi03 Aralık 2015

    Abonemizin talebi tarafımıza ulaşmış olup, ilgili birim tarafından kontroller devam etmektedir. En kısa sürede abonemize detaylı bilgilendirme yapılacaktır. D-Smart ile ilgili her türlü görüş, öneri ve isteklerinizi 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren 0850 266 0 266 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak ya da https://www.dsmart.com.tr/Musteri-Hizmetleri/Iletisim adresinden göndererek bildirebilirsiniz. Saygılarımızla D-Smart

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön