11 Ağustos 2016

D&R Ufak Gelen Kulaklığın İadesinin Yapılamaması

Oğlum 6 Ağustos 2016 tarihinde kardeşine hediye olarak bilgisayar oyun kulaklığı aldı. Eve getirdiğinde kutuyu açtık, oğlum denedi ancak ufak geldi. İade etmek istediğimizde ürünün kutusunun açıldığını, elektronik eşya kategorisinde yer alması sebebiyle de iade ya da değişim yapamayacaklarını söylediler. Ben mağaza yetkilisi ile telefonda görüştüğümde, ürünü iade gerekçesi ile birlikte satıcı firmaya göndereceklerini ve firmadan cevap geldiğinde işlem yapılabileceğini söyledi.


Benim itirazım hediye alınan ve hiçbir şekilde kutu açılmadan deneme imkanı bulunmayan bir ürünün iadesi için izlenen yol hakkında. Kurumsal bir firmanın bu şekilde hareket etmesi ve alıcıya satış aşamasında ürün iadesi ile ilgili bilgi vermemesi, ufak gelen ve kullanılmadığı açıkça belli olan ürün iade sürecini zora sokması (belki de iade kabul edilmeyecek) ve mağdur etmesini doğru ve etik bulmuyorum.

Hatice 482 Okunma

Cevaplar

  • Hatice10 Kasım 2016

    Ürünü iade etmeyi firma kabul etmediği için maalesef daha yüksek tutarlı bir kulaklık almak zorunda kaldık. Mailimde de ifade ettiğim gibi firmanın yaklaşımını etik bulmuyorum. Yapılan uygulamada da müşteri memnuniyetine yönelik bir işlem yok. Bir başka ürün almak zorunda bırakılmak ise firmanın kendisinin yorumlayacağı bir durum. Kendilerine yaptıkları işlem ve dayattıkları çözüm ticari açıdan ahlaki geliyorsa benim söyleyecek bir sözüm yok.

  • D&R Temsilcisi10 Kasım 2016

    Sayın Müşterimiz, İlettiğiniz konu ile alakalı gerekli işlemler başlatılmıştır. İşlemleriniz sonuçlandığında tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır. Talep ve sorularınız için [email protected] adresinden bizimle iletişime geçebilir yada 0212 478 07 77 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayabilirsiniz. Saygılarımızla, D&R Müşteri Hizmetleri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön