27 Ocak 2014 #2257990

D&R Her Aşama Ayrı Bir Sorun

13.01.2014 tarihinde siteniz üzerinden alışveriş yaptım. 5 günlük süre de teslimat sözünüze kandım. 16 ocak günü mail attım. Alelacele kargoya verildi. Yazısını koydunuz. Sayın yetkili bugün 26 ocak; utanma sıkılma olmadan bu mesajıma da otomatik kopyala-yapıştır cevabı vereceksiniz.


4 defa ardışık günlerde aradım. Garibim müşteri hizmetleri yetkilileriniz (aslında yetkisizler)... otomatik sizin önlerine koyduğunuz metinleri okudular. Gerekli birime aktardık dediler. 2 hafta oldu sayın firma yetkilisi. Ne ticarete ne etiğe sığar bu yaptığınız. Çevreden aldığım olumsuz eleştirilere rağmen sizden alış-veriş yapma gafletinde bulundum.


Her 4 aramamda aynı şikayetleri ilettim.

Yasin 181 Okunma

Cevaplar

  • Yasin30 Ocak 2014

    Sayın Yasin Önel, D&R Internet Mağazamızdan 13.01.2014 tarihinde verdiğiniz W043023030 referans nolu siparişinize ait aşağıdaki ürün(lerin) iade işlemi gerçekleşmiş olup, iade bedeli toplamı olan 12.99 TL hesabınıza 10 iş günü içerisinde iade edilecektir. Ücreti İade Edilen Sipariş Detayları : KPSS İngilizce Öğr / Ciltsiz 1 Adet 12.99 TL Siparişinize ait bilgilere http://www.dr.com.tr/Customers/Home/MyOrders adresinden ulaşabilirsiniz. Bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, D&R İnternet Mağazası Ne özür diliyorsunuz, ne sebep sunuyorsunuz. Yaptığınız ne etik nede hukuki. Üstelik 16,49 tl olarak kredi kartımdan kestiğiniz ürün bedelini 12,99 olarak 10 gün sonra iade edeceğinizi lütfedip 17 gün sonra mail ile bildiriyorsunuz. Arayıp yüzüme söylemeye mi utandınız? Şu sıralı sorularıma cevap verilmezse; Hakkımı hukuki yollardan arayarak firmanız hakkında şikayetçi olacağımı beyan ediyorum... 1-Ürün elinizde mevcutmu? 2-Ürünü kargo firmasına vermediğiniz halde neden sisteme böyle yalan bir açıklama yazdınız? 3-Şahsımı arayıp en ufak aksaklıkta bilgilendirmekle mükellefsiniz; Bunu neden yapmadınız? 4-Ürünün bedelini anında kredikartından düşerken, neden iadesini 10 içinde yapmaya tenezzül ediyorsunuz? 5-Ürünle ilgili sipariş müşteri ile mutabakata varılmadan iptal edilemez!!! Hukuk departmanınız varsa danışın. Beni bu konuda bilgilendirmediniz. Benden habersiz ve kafanıza göre...keyfi iptalin nedeni beninme paylaşmakla mükellefsiniz. Bunu neden gerçekleştirmediniz? 6- Ürünün bedeli olan 12,99 tl iade edilecek ise; ürünün kargo bedeli olan ve kredi kartımdan anında kestiğiniz kargo ücretini neden iade etmek istemiyorsunuz? Şahsıma çıkışı olan bir ürün kargosu olmadığı halde; tarafımdan göndermediğiniz ürünün kargo bedelinimi kesiyorsunuz? 3 Şubat 2014 Pazartesi günü itibariyle Müsbet bir cevap alamazsam hukuki yollara başvuracağımı bildiririm.

  • Yasin27 Ocak 2014

    Dün Beşinci aramamda çalıştığım kurumun adının adres kısmında harf değişikliğiyle yazıldığını öğrendim. Ama adres satırına yazdığım diğer bilgiler yok, D&R yine kafasına göre birşeyler yapmış. Hiç idrak edemiyormusunuz; iki hafta?? Sokaktaki işportacıya sipariş versen 1 haftaya kars'a-şırnak'a ulaştırır. Asıl ilginç olan şey eğer adres kısmı yetersizse parasını kredi kartımdan anında kestiğiniz ürün için sizin beni aramanız gerekmezmi? buna mecbur değilmisiniz? Bundanda geçtim 2 hafta içinde 4 defa aradım 1 yetkilide adres yanlış yada yedersiz demedi...!!! 5. en son aradığım mı işini doğru yapıyor. yoksa ilk dördü mü? İlgili birime aciliyeti aktardık diyorlar... aciliyet sizin için ne ifade ediyor vestiyer gibi birşey mi? 2 haftada tenezzül edip aramadınız...çözmediniz. Bu saatten sonra o kitabın altın baskısını da verseniz, dönüşü yok... Yemin ederim artık bırakın alış-verişi, AVM'lerde önünden bile geçmem...

  • D&R Temsilcisi27 Ocak 2014

    Sayın Müşterimiz, İlettiğiniz konu ile alakalı gerekli işlemler başlatılmıştır. İşlemleriniz sonuçlandığında tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır. Talep ve sorularınız için http://www.dr.com.tr/Main/Home/Support linkinden bizimle iletişime geçebilir yada (0212) 478 07 77 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayabilirsiniz. Saygılarımızla, D&R Müşteri Hizmetleri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön