15 Nisan 2013

Cticaret.com Ayıplı ve Eksik Ürün Pazarlanması!

9 Nisan 2013 tarihinde Cticaret adlı firmaya nicer dicer siparişi verdim. Gelen üründe garanti belgesi yok, Türkçe kullanma kılavuzu yok, bıçakları kesmiyor. Firmaya iade ettim, onlar birtakım bahaneler uydurup bana geri gönderdiler. Böyle ciddiyetsiz firmalardan ürün almamaya yemin ettim ve adı geçen firmayı tüketici mahkemesine şikayet ettim. Bu davanın sonuna kadar takipçisi olacağım.

Ragıp 180 Okunma

Cevaplar

 • Ragıp22 Temmuz 2013

  Sayın satıcı: aynı metni yollamanız bizi tatmin etmiyor. Satıcının yasal sorumluluğu olan garanti belgesini ve türkçe kullanma kılavuzunu bana iletebilecek misiniz? sattığınız ürünün kusurlarını giderebilecek misiniz? Bana bunların cevabını verin lütfen...

 • Ragıp22 Haziran 2013

  tamamen savunmaya yönelik bir yazı.Müşterinin sorunlarını cevaplamıyor. Örneğin garanti belgesinin ve servis bilgilerinin olmaması, satış sonrası müşteri telefonlarına cevap vermemek vs

 • Ragıp22 Haziran 2013

  bu firmanın hiçbir uygulamasından memnun değilim

 • Ragıp22 Haziran 2013

  sayın satıcının telaşla kendisini savunma kompleksini anlıyorum. Biz cahil insanlar değiliz, bugün bu ülkede milyonlarca ciddi markanın ithal ürünlerinin türkçe kullanma klavuzu olduğunu biliyoruz. Ancak Almanyadan gurbetçi vatandaşlarımızın valizinde gelen ürünlerde türkçe kullanma klavuzu yoktur, muhtemelen bu ürün de onlardan birisidir. Ayrıca Cticaret dürüst bir satıcıysa neden sattığı ürünün garanti belgesi ve servis bilgileri yok?

 • Ragıp05 Haziran 2013

  cticaret firmasının güvenli olmadığını kanıtlayacak birkaç sebep sayacağım: 1- dicer dicer diye satılan ürünün bıçakları kesmiyor 2- Türkçe kullanma kılavuzu olmadığından nasıl kullanacağımızı bilmiyoruz 3- garanti belgesi olmadığından nerede servisi olduğunu ve hatta servisi olup olmadığını dahi bilmiyoruz 4- ürünü satın alıp ayıplarını görüp iade ettiğinizde firma ürünü kullandığınızı yazarak tekrar size geri gönderiyor. Mutfakta kullanılacak bir ürünün ayıplı olup olmadığını denemeden bilemezsiniz 5- Size tekrar gelen ürün hakkında tek iletişim yolu olan cep telefonundan firmaya ulaşmak istediğinizde (sipariş verirken müşterinin cep telefon numarasını kaydettiklerinden) telefonunuza ve mesajlarınıza cevap vermiyorlar. Ben ilk defa bu firmadan alışveriş yaptım, çok pişman oldum ve bir daha bu hataya düşmemeye karar verdim, bundan sonra daha güvenli sitelerden ürün alacağım.

 • Cticaret.com Temsilcisi16 Nisan 2013

  " Merhaba, Ragıp G*** isimli müşterimiz firmamızı internette karalama ve kötüleme kampanyası yapmaktadır. Bu durum şu şekildedir. Müşteriye 9 nisan 2013 tarihinde ürünü sağlam olarak gönderdik.Ürünün sorunlu olduğunu bize bildirmiştir ve bizde ürünün geri gönderilmesini istedik. 2 hafta sonra ürünü göndermiştir. Ürün firmamıza kullanılmış ve sebze/meyve artıkları ile geri geldi ve kontrollerimiz sonucunda üründe hiçbir şekilde sorun olmadığı anlaşıldı. Müşterimiz mutfak ürününün bıcaklarını ters taktığı için ve kullanmasını bilemediği için ürünü hasarlı zannetmiştir. Ürünü test ettik ve üründe sorun olmadığını telefon ile müşteriye bildirdik. Üründe sorun olsa idi zaten yenisi ile birebir değişim yapıyorduk. Ancak üründe hiçbir sorun olmadığı görüldü. Sorunun olmadığı müşteriye bildirildi ve müşterimiz ürünü geri kargo yapmamızı istemiştir. Bizde aras kargo ile ürünü sağlam olarak müşteriye gönderdik. Sağlam olduğunu ispatlayacak kargo firması dahil tüm kayıtlar mevcuttur. Ancak bunlara rağmen müşteri internette firmamızı kötülemektedir. Bunun yanısıra sattığımız ürün alman malı ve ithal ürün olduğu için kullanım klavuzu da ingilizce ve almancadır. Bunu sipariş esnasında telefonla müşteriye belirttik ve kabul etmiştir. Ayrıca ürünlerimiz orjinal ve faturalıdır. Ancak bu müşterimiz ve eşi ortada hiçbir sorun yok iken ve anlamsız bir şekilde internet üzerinden firmamımızı karalamakta ve kötülemektedir. Bu karalama kampanyasına derhal son vermesini aksi taktirde ticari faaliyetlerimizi engellemek, haksız yere firmamızı kötülemek, satışlarımızı engellemek suçundan kesin olarak suç duyurusunda bulunacağımızı, maddi ve manevi tazminat haklarımızın saklı olduğunu net olarak belirtiriz.Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bizde kesinlikle bu konunun takipcisiyiz. Saygılarımızla."

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön