19 Ekim 2015

Cornelia Diamond Golf Resort Çölyak Hastası Engelli Müşteri Şikayeti!

Otel özel hastaları ağırladığını söyleyerek, Sağlık Bakanlığı tarafından bilgili olduğunu ve özel yiyeceklere sahip olduğu söyleyerek beni ağırladı ama tam bir fiyasko. Aşçılar bilmiyor? gluten neyde var? Sadece ekmekte yok mu? Diyorlar bir tek streç filme elle sarılmış glutensiz olduğunu iddia ettikleri bir ekmek taş gibi bayat bir de kek var diğer ekmeklerin yanında. Herkes aynı ızgaradan yiyor, tam bir açık büfe cenneti. Ama sizin için tam bir açlık ve yokluk. Yine de benim yönlendirmemle bir şeyler yapmaya çalışan birkaç usta oldu sağ olsunlar. Az da olsa karnım doydu. Ama bana kağıt bardakta gluten var camda içebilir miyim? Dediğimde bardak fırlattılar, yazık ki ne yazık..

Sebahat 1.009 Okunma

Cevaplar

 • Sebahat 29 Ekim 2015

  Hassasiyeti olan ailesinde, kendisinde çocuğunda, annesinde, babasında, herhangi bir tanıdığınızda bir alerjik hastalık varsa bu oteli tercih etmeyin! ! Bu yüzden bu yazıyı yazmaktı amacım. Sadece yaşayan bilir. Belki ilerleyen süreçte kendilerini değiştirir ve toparlar. Bizim gibi hastalar zaten çoğu gıdasını yanında taşır, ancak buradaki yanlış tanıtma yüzünden ben de hiçbir alerjen olmayan gıdamı getirmemiş bulundum, bu yüzden de zor durumda kaldım. Tavsiye etmiyorum bu konuda iyi değiller. Sağlığınızla oynatmayın. Zorunlulukta olsa, çıkın gidin. Keşke bende gitseydim.

 • Sebahat 29 Ekim 2015

  Bir insan kaç öğün yemek yer size soruyorum 3 ana öğün 3 ara öğün diyelim. Orada bir çok müşteriniz envayi çeşit hamburgerler, gözlemeler, etler, ızgaralar, tatlılar, vb., ara sıcak soğuk mezeler salatalar açık büfe imkanlar sunulurken. Benim yediğim ve içtiklerime gelelim. Biskivileriniz nerdeydi? Makarnanız? Oda içiDolaplarda, alkollü içecek, içecekler (asitli, asitsit) Su. Sadece su içebildim çünkü zaten alkol almadımda yasak. Diğer içeceklerinde içinde alerjen var. Laktozsuz süt nerede? Oda da mı? Bisküviler? Kurabiyeler? Börekler? Çörekler? Dolaba koysaydınızya aramazdım. Kendi restoran aşçılarınız yok diyor. Günde 4 litre su parası birazda et parası az da mevve parası alın bence.

 • Sebahat 28 Ekim 2015

  Söyledinizde yemedikmi? Varmıydı ürün yemedim? Biskiviler makarnalar? Neler neler? Nasıl bir yapınız var hala çözemedim? Bir de ordayken şikayet etseydiniz diyorsunuz utanmadan? Bitsinde şu satış toplantısı sonuçta benim şirketim kimseye sorun yaratmak istemedim her ne kadar benim adıma sizin otelinize para verilmiş olsa da tatsızlık çıkarmak istemedim. Bu şikayate dönüş yapıp arayan var mı beni nezaketen? Orada zorluk çektiğimi hiç farkedemediniz mi? Çünkü siz de beni ağarlamakta zorluk çetiğinizi beyan etmişsiniz şirketime gıdalar konusunda? Bu tamamen sizin mutfağınızın bilinçsizliğinden kaynaklı, bu hastalığı bilmiyorsunuz tam olarak, vakıf değilsiniz. Bunu kabul etmelisiniz.

 • Sebahat 28 Ekim 2015

  Siz bilmiyorsunuz hala işgüzarlık yapıyorsunuz biz müşterimizin karnını doyurduk diyorusunuz şuan. Ayıp ediyorsunuz. Beni zaten kafi derecede glutenle orada beslediniz zehirlediniz, bende aç kalmamak için yedim maalesef. 1 günlük kayıt atmışsınız utanın 4 gün kaldım, son gün 4. gün yani, muz ve elma yedim sadece yoğunluk var diye aradınız saat 21.00 hastalıktan gebereceğim odaya bir parça et salata onu bile getiremediniz, getirmeyin dedim artık. Sanırım o bardak fırlatan garson için lafınız bile yok sanırım? bu da sizin karakter ve vizyonunuz olsa gerek. Tekrarlıyorum yazıklar olsun, yazıklar olsun... Hepsinin şahidi var. Kamera kaydınız da mı yok sizin.

 • Sebahat 28 Ekim 2015

  Bilgili olduğunuzu bildirmişsiniz, konuşma ve mail kayıtları tarafımda durmaktadır. İlk gün Otele girişim ve Mutfağa çıkışım, anlatayım. Çölyak Hstası katılımcıı benim dedim ne yiyebilirim dedim? Bi ekmek var bir de kek dediler! Gittim baktım streç filmde taş gibi bayat, peynirleriniz otuz çeşit neredeyse glutensiz var mı dedim? Yok diyen ustanız? Arkadan mutfaktan peyniri getirip arkasını okuduk beraber ama size tavsiyem www.Çölyak.org.tr takip etmeleri dir. Aşçıllarınız bile çapraz bulaşmadan bi haber özel bir tavada pişeceğinden bir haberler, bu madde yoğurttaan tutunda tavuk etine, kırmızı ete, şekere, yoğurda, baharata, sirkeye, ketçaba mayoneze, her şeyin içinde olan madde

 • Sebahat 28 Ekim 2015

  Sayın Yetkili Kişi; Conelia Diamond tesisiniz olarak bana geri dönüşünüze istineden: Sisteminizden kaydı atmışsınız ancak ben size şunu soruyorum? Var olduğunu iddaa ettiğini glutensiz makarnanız, biskivileriniz, pastalarınız, tatlılarınız, artık neleriniz var nerede bu ekteki kayıtta ben göremiyorum? Kurumunuzda bir satış toplantısı organizasyonu için sizin oteliniz seçildiği için ağırlandım, maalesefki benim seçme şansım olamadı. Size organizasyon şirketi sorumlusu bluchip yetkilisi Ceyhun Bey tarafından rahatsızlığım ön biligilendirilmesi yapılmıştı. Siz kendilerine gerekli gıdaların, otelimizde mevcut olduğunu katılımcımızın endişe etmemesini, bakanlık, tarafından biligili olduğu

 • Cornelia Diamond Golf Resort Müşteri Temsilcisi23 Ekim 2015

  Sayın Sebahat ÇERKEZ, Öncelikle Cornelia Hotels Golf Resort & Spa ailesi olarak güzel bir gün geçirmenizi dileriz. Cornelia Diamond tesisimiz adına iletmiş olduğunuz geri dönüşe istinaden: Sistemimiz üzerinden yapmış olduğumuz araştırmada tesisimizde 01.10.2015 – 04.10.2015 tarih aralığında Allianz Toplantı Grubu ile birlikte 7201 no’lu oda da konaklamış olduğunuz görülmektedir. Tesisimizde konaklayan misafirlerimizin özel durumları tarafımıza bildirildiğinde CRM sistemimiz üzerinden gerekli notlar alınarak misafirlerimizin rahat etmeleri adına Misafir İlişkileri Departmanımız tarafından Mutfak Departmanı ile iletişime geçilerek misafirimizin iletmiş olduğu istekleri ve yiyecek menüleri mutfak departmanına iletilir. Nitekim tarafınızdan istenilen günlük menüler Mutfak Departmanına iletilmiş ve odanıza da servis edilmiştir. İlgili yazışmalar ektedir.Bunun dışında ana restaurantımızda her gün sabit olarak bulundurduğumuz glutensiz ürünlerimiz ise; glutensiz ekmek, glutensiz kek, glutensiz makarna ve glutensiz bisküvi çeşitleri ile Laktozsuz Süt bulunmaktadır. Tarafımıza iletmiş olduğunuz yiyecek istekleriniz bizzat aşçılarımız tarafından hazırlanmış olup bahsettiğiniz gibi bir durumun söz konusu olmadığını hatırlatmak isteriz. Ayrıca konaklamakta olduğunuz süre boyunca tarafımızla veya grup yetkilinizle konu hakkında iletişime geçmemiş olduğunuzu belirtmek ister, ancak konaklamanız esnasında tarafımızla iletişime geçmiş olmanız durumunda tarafınıza yardımcı olarak olumsuz düşüncelerinizi memnuniyete dönüştürebilir ve daha detaylı bilgiler verebilirdik. Ayrıca belirtmek isteriz ki tesislerimizde hiç bir personelimiz tarafından “Sağlık Bakanlığı tarafından bilgili olduğunu ve özel yiyeceklere sahip olduğu söyleyerek beni ağırladı” böyle bir cümle kullanılması ya da satış esnasında oda satışının yapılması söz konusu değildir. Sadece alerjik durumu olan misafirlerimize girişte bilgileri alınarak size de iletildiği gibi Alerjen Bilgi Kartı çıkartılır, ayrıca Ana Restaurantımızda tüm yiyeceklerin isimliklerinde Alerjen Bilgileri’de mevcuttur , A’la Carte Restaurantlarda ise Alerjen Kartını Servis Personelimize ya da ilgili Mutfak Aşçısına göstermeniz yeterlidir, tüm servis ve mutfak personeli alerjen kartı ile ilgili bilgi sahibi olup, konu ile ilgili Kalite Eğitimleri personellerdir. Saygılarımızla, CRM Department

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön