17 Mayıs 2016
#5526163

Continental Lastik Balon Yaptı

Çanakkale Arslanlar Ford bayisinden sıfır aldığım Ford Fiesta 2016 model aracın sağ ön lastiği 1300 km'de yanaktan balon yaptı. Durumu Çanakkale Ford bayine fotoğraflarla ilettim, bana lastik sorunlarının garanti kapsamına girmediği, ancak lastiği istersek fabrika ya gönderebileceğimiz belirtildi. 305 TL ücret ödeyerek lastiği Antalya Otokoç'ta değiştirdim ve balon yapan lastiği Çanakkale'de Keskin Lastik firmasına fabrika gönderilmek üzere teslim ettim ve bugün itibarı ile tam 1 ay oldu henüz bana dönüş olmadı. Bir lastiğin hatalı olup olmadığını anlamak bu kadar uzun mu sürer? Nedendir bilinmez.

Tuncay Tuncay 2.450 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Tuncay20 Mayıs 2016

    Degerlı contınental yetkılısı Aracımda lastık hava basınc gostergesı mevcut olduğundan hangi lastıkte basın dusuk ıse zaten otomatık olarak ekrana yansıyor bu durumda yukarıda belırttıgınız lastık havalarının olması gerekenden az hava olması durumu söz konusu bile degıldır. Benım ıncelenmesı için bıraktıgım lastık sonuclarını özel e maılıme atmanızı talep ediyorum Çünkü yasal surecte bunları kullanıcam.

  • Tuncay20 Mayıs 2016

    Degerlı Continental yetkılısı Siz anladıgım kadarı ile tüm balon yapan lastık kullanıcılarına aynı cevabı verıyorsunuz sanırım bu sızın en kısa cevap yolunuz ve ben suna ınanıyorumkı sız lastıklerın ınceleme zahmetıne bile katlanmıyorsunuz. Sıze gıtmesı için bıraktıgım lastık hala daha teslim yerınde duruyor ve ıncelenmek için fabrıka ya bile gonderılmedı. Ve sız kalkmıs buradan ınceleme sonucu dıyorsunuz. Satın aldığım araç uzerındekı lastık eğer benim hatamdan dolayı sert darbe alıp bu hale geldısı ıse lastıkte olusan bu darbe Jant ta kım bılır ne hasarlar yapmıstır. Ama uzulerek soyluyorum benim jantımda en ufak cızık dahı yoktu ve ben arabamla stabılıze yola dahı gırmedım.

  • Continental Temsilcisi17 Mayıs 2016

    Değerli Müşterimiz, Öncelikle iletmiş olduğunuz istenmeyen durumdan dolayı duyduğunuz üzüntünüzü paylaştığımızı bilmenizi isteriz. İncelenmek üzere yetkili satıcımıza teslim etmiş olduğunuz hasarlı lastiğiniz şirketimiz yetkili uzmanları tarafından incelenmiştir. Lastiğinizin yanak bölgesindeki balon oluşumu, lastik yanağının, jant ve yol arasındaki herhangi bir düzensizlik arasında (çukur, kasis, kaldırım kenarı vs. gibi) sıkışmasından kaynaklanmaktadır. Bu durumun oluşmasında, lastik havalarının olması gerekenden eksik olması, çarpma anında aracın toplam yükü / hızı buna bağlı çarpmanın şiddeti ve çarpılan yerin keskinliği en önemli etkenlerdendir. Herhangi bir imalat veya işçilik kusuru bulunmamaktadır. Dış etken ve/veya hatalı kullanımdan kaynaklanan durumların garanti kapsamı içerisinde değerlendirilemediğini üzülerek bildirir, iyi günler ve güvenli sürüşler dileriz. Saygılarımızla, Continental Türkiye

Ziyaretçi Yorumları