06 Ocak 2015

Continental Kusurlu Ürünü Değiştirmiyor

04.12.2014 tarihinde almış olduğum Passat aracımda bulunan Continental lastik henüz 400 km yol yapılmamış ve çok titizlikle kullanılmış olmasına rağmen sol ön lastik yanağı balon yapmıştır. Durumu derhal bildirmeme ve lastiği Continental bayisine bırakmama rağmen detaylı olarak incelenmemiş ve hemen ertesi iş günü "kullanıcı hatası" (Başvuru form no:3951077235) olduğu belirtilmiştir.


Lastik jantında en ufak çizik, darbe, yıpranma bulunmamaktadır. Continental tarafından detaylı bir inceleme yapılmamış ve "kullanıcı hatası" denilerek kestirip atılmıştır. Hiçbir kusurumun bulunmadığı bu durumla ilgili mağduriyetimin giderilmesini istemekteyim.

Alişan 4.811 Okunma

Cevaplar

  • Continental Temsilcisi06 Ocak 2015

    Değerli Müşterimiz, Continental Lastikleri'ni tercih ettiğiniz ve yaşamış olduğunuz sorunu bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz. Şikâyete konu olan lastiğiniz; sizin de belirtmiş olduğunuz 3951077235 referans numarası ile teknik uzmanlarımız tarafından incelenmiş ve herhangi bir üretim, işçilik ve/veya malzeme kusuruna rastlanmamıştır. Lastiğin yanak bölgesindeki balon oluşumu; lastik yanağının jant ve yol arasındaki herhangi bir düzensizlik arasında (çukur, kasis, kaldırım kenarı vs. gibi) sıkışmasından kaynaklanmaktadır. Bu durumun oluşmasında, lastik havasının olması gerekenden eksik olması, çarpma anında aracın toplam yükü / hızı ve buna bağlı çarpmanın şiddeti en önemli etkenlerdendir. Dış etken ve/veya hatalı kullanımdan kaynaklanan durumların garanti kapsamı içerisinde değerlendirilemediğini üzülerek bildirmekteyiz. Lastik Tanıtım ve Kullanım Kılavuzunu ekte bulabilir, her türlü soru ve sorununuz için bize [email protected]'den ulaşabilirsiniz. Bilgilerinize sunar, iyi günler ve güvenli sürüşler dileriz. Saygılarımızla, Continental Türkiye

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön