16 Eylül 2015
Yorum Yap
#3734949

Continental Hatalı Lastik ve İlgilenmeyen Görevliler!

Mayıs ayında aldığım cpc2 lastikleri takalı belli araç 140km/h de uğultu yapmaya 'vuv' sesi ile ötmeye başladı. 140ı geçtikten sonra titreşim yapmaya başladı. Öncelerde daha az yapıyordu bundan 2 ay önce lastiğin bir tanesin den parça koptuğunu ve parçanın derinliğinin lastiğin tabanına kadar koptuğunu gördüm aldığım yer ekspertiz gelecek dedi ekspertiz fabrikasyon hatalı lastiğe kullanıcı hatası dedi ve yeniden 1 tane almak zorunda kaldım. Daha sonra bu ses ve titreme iyice artınca 1 gün arayla 2 rot balansa gittim. Emin olmak içinde Topkapı'da işinin uzmanı rot balans' yapan gittim. 3 ustadan 2 si lastiklerin hatalı olduğunu salgı yaptığını söyledi.

Veysel 1.548 Okunma

Cevaplar

 • Continental Temsilcisi10 Kasım 2015

  Değerli Müşterimiz, İletmiş olduğunuz istenmeyen durum ile ilgili üzüntülerimizi bildirmek isteriz. Lastiklerinizde uygulanan test sonucu değerleri, ölçüm ve limitler dahilindedir. Herhangi bir imalat ve işçilik kusuruna rastlanmamıştır. Bilgilerinize sunar, iyi günler ve güvenli sürüşler dileriz. Saygılarımızla, Continental Türkiye

 • Veysel09 Kasım 2015

  Lastiklerde Salgının Videosu: https://youtu. Be/rEsu1hnq7Fw

 • Veysel09 Kasım 2015

  4-) Bu olayı sadece ben değil herkes şahit olsun diye Youtube.com'a yükledim. buyurun bakın; https://youtu. Be/rEsu1hnq7Fw Eğer ilgilenmesseniz Bu Konu Hakkında Tüketici Haklarına kadar gideceğim bilginiz olsun.

 • Veysel09 Kasım 2015

  3-) O balans makinasından çıkan verilere dayanarak makinadan çıkan verileri bize gösterdiler. Continental tarafından bize dönüş yaptılar. Geçenlerde adresime gelen Continental zarfında lastikte sözde hiçbir kusur olmadığı yazıyor. Bu şekilde kendilerini savundular. Bize Aracın Alt takımlarından amortisörlerde sorun olacağından bahsettiler fakat aracım daha 80 binde Oradaki usta bu Lastikteki Salgı durumunu gözyanılması olarak nitelendirdiler biz buna inanırsak tabi. Buradan Continental Yetkililerine seslenmekteyim. Bu sorunumun çözülmesini ve lastiklerimin yenisi ile değiştirilmesini istiyorum.

 • Veysel09 Kasım 2015

  2-) (Buraya gitmeden 1 hafta önce Topkapıdaki Gaziantep rot balansı yaptılar. Ortadaki rot balansı yapan usta lastiklerin tabanında salgı var dedi. Salgı olmasına rağmen yolda giderken titremiyordu, yalnız 140 üzeri çıktığımda değişik sesler gelmekte ve araç hoplamaktadıydı. 55 TL rot balans ücreti verdik en azından titremiyordu araç şimdi ise 140ta otobanda giderken direksiyon öyle titriyor ki kollarınızın uyuşmaması elde değil) K... o... usta bi janta 2 kurşun çakılırmı diye söyleniyordu şimdi araba daha kötü oldu. Aldık alalı (05/19/2015) Ne memnun kaldık ne de müşteri memnuniyeti diye bir şey var resmen paramızla rezil oluyoruz.

 • Veysel09 Kasım 2015

  1-) Uzun yola çıkmadığım için lastiğin son durumunu anlayamadık. Telefondaki Yetkili Seyrantepedeki K... O... gitmemizi söyledi gittik. Sonrasında lastiklerin taban ölçümünü ve balansını yaptılar. Yetkililer İstanbul'da hunter bilmem ne diye bir cihazla ölcüm yaptılar. Makineden çıkan verileri savundular.

 • Continental Temsilcisi16 Eylül 2015

  Değerli Müşterimiz, Continental Lastikleri'ni tercih ettiğiniz ve yaşamış olduğunuz sorunu bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz. Telefonla yapılan görüşmemize istinaden, şikâyete konu olan ürününüzü, Continental Yetkili Satıcısı'na araç ruhsat fotokopisi ile teslim etmeniz durumunda, lastiğiniz yetkili uzmanlarımız tarafından incelenecek ve iletmiş olduğunuz adrese yazılı bilgilendirme yapılacaktır. Lastik Tanıtım ve Kullanım Kılavuzunu ekte bulabilir, her türlü soru ve sorununuz için bize [email protected]'den ulaşabilirsiniz. Bilgilerinize sunar, iyi günler ve güvenli sürüşler dileriz. Saygılarımızla, Continental Türkiye

 • Veysel16 Eylül 2015

  ! (devamı) usta lastiği döndürüp lastiğe bakmamı söyledi. Lastiklere eğilip baktık lastiğin tabanından bir taraf denildiği üzere lastik salgı yapıyor. Tüm lastiklere baktık 2 ay önce değişmeyen lastik harici tüm lastikler hatalı ve salgı yapıyor. Bugün Continental bayisine gittiğimde yine expertizi beklememi söylediler. Daha masada not aldığı onlarca kağıt vardı. Arabamda konfor adına ne sürüş keyfi kaldı ne de bir şey araç at arabasına döndü resmen! Aracım genelde garaj arabasıdır. Daha önce 4 yıl M... marka lastik kullanmıstım ama asla böyle bir sorunla karşılaşmamıştım. Sorunumun çözülmesi yetkililerin elinden geleni yapmasını rica ediyorum.

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler