26 Ağustos 2016
Yorum Yap
#6295831

Continental Balon Verdi

İki ay önce çok büyük rahatlık ve umutla aldığım 4 adet lastiğimden 1'i bir ay olmadan yandan balon verdi. Bunun üzerine bir adet daha aynı lastikten aldım. Bununda üzerinden bir ay geçmeden iki lastik daha aynı şekilde balon verdi. Yani aldığım 5 lastikten 3'ü aynı sorunu verdi. Artık firmayı aramam gerektiğini düşünüp şikayetimi ilettim. Aynı gün akşam 21.30da exper ilk lastiği inceledi, diğer iki lastiğe baktı ve sorunun imalat ya da işçilikten değil kullanım ve yol kusurlarından olduğunu, bunun da garanti kapsamına girmediğini söyledi. Sadece iki ay kullanılmış lastiklerin, bu şekilde farklı zamanlarda aynı sorunu yaşatmasının kullanım kusuruyla açıklanamayacağını düşünüyorum. Kalitesi ve sağlamlığıyla bilinen bir markanın böyle kusurlu ürünlerine sahip çıkmaması üzüntü verici. Toplamda 7 lastik almış olacağım. Mağduriyetimin en kısa zamanda giderilmesini istiyorum.

Barış Barış 7.760 Okunma Yorum Yap

Cevaplar

  • Barış26 Ağustos 2016

    Şu sitede onlarca benzer Şikayetvar, hepsinde aynı cevap, değer verip kopyala yapıştır olmayan bir cevap bile yazmıyorsunuz, öyle sanıyorum ki bu sitede bu şikayetleri okuyanlar ve onları dinleyen diğer tüm insanlar da size artık değer vermiyor. Girdiğim tüm ortamlarda halk arasında firmanıza dair yayılmış olumlu algınızın ne kadar yanlış olduğunu, gerçekten balon bir firma olduğunuzu, ürünlerinizin arkasında durmak yerine sürekli müşteriyi suçladığınızı anlatmaya devam edeceğim. Sizin için bir önemi yok biliyorum ama benim için Continental bitmiştir. Allah diğer sorun yaşayan mağdurlarınıza sabır versin.

  • Continental Temsilcisi26 Ağustos 2016

    Değerli Müşterimiz, Öncelikle iletmiş olduğunuz istenmeyen durum ile ilgili üzüntülerimizi bildirmek isteriz. Lastiğinizin yanak bölgesindeki hasar oluşumu, lastik yanağının, jant ve yol arasındaki herhangi bir düzensizlik arasında (çukur, kasis, kaldırım kenarı vs. gibi) sıkışmasından kaynaklanmaktadır. Bu durumun oluşmasında, lastik havalarının olması gerekenden eksik olması, çarpma anında aracın toplam yükü / hızı buna bağlı çarpmanın şiddeti ve çarpılan yerin keskinliği en önemli etkenlerdendir. Herhangi bir imalat veya işçilik kusuru bulunmamaktadır. Dış etken ve/veya hatalı kullanımdan kaynaklanan durumların garanti kapsamı içerisinde değerlendirilemediğini üzülerek bildirir, iyi günler ve güvenli sürüşler dileriz. Saygılarımızla, Continental Türkiye

Ziyaretçi Yorumları