12 Ağustos 2016
Yorum Yap
#6179881

Continental Altı Ayda Yarılan Lastik

Altı ayda yarılan lastiğe giden kısa yol! Continental Barum. Altı ay önce Opel Meriva arabama Continental marka lastik satın aldım. Eşimin kaldırıma lastiği hafifçe çarpmasıyla lastik yarıldı ve lastiği değiştirmek zorunda kaldım. Lastikçi bu kadar kısa sürede lastiğin yarılmasından dolayı üzüldüğü için küçükte olsa bir indirim yaptı. Firmanın genel merkezine belki ürünlerine sahip çıkarlar umuduyla yazdım ama nafile. Garanti kapsamına girmiyor, sizin hatanız vs. Gibi kazanma hırsını müşteri kaybına tercih eden bir yanıt tarafıma gönderildi. Opel garanti süresi geçmesine rağmen 800 TL tutarındaki bir parçayı ücretsiz değiştirirken Continental firması üç yıl garanti verdiği 180 liralık lastikten vazgeçemedi.

Kamil Kamil 15.428 Okunma Yorum Yap

Cevaplar

  • Kamil12 Ağustos 2016

    Verilen yanıttan da anlaşılacağı üzere tüm suç tüketicidedir. 6 yıl starmakx 4 yıl da Pirelli kullandım. Defalarca park esnasında lastiklerimi kaldırımlara çarptım. hiç böyle bir mağduriyet yaşamadım. Tüketicilere tavsiyem Continental marka lastik tercih ederken bir değil yüz kez düşünmeleri.

  • Continental Temsilcisi12 Ağustos 2016

    Değerli Müşterimiz, Öncelikle iletmiş olduğunuz istenmeyen durumdan dolayı duyduğunuz üzüntünüzü paylaştığımızı bilmenizi isteriz. Sizin de belirttiğiniz gibi lastiğinizin yanak bölgesinde oluşan hasar; lastik yanağının, jant ve yol arasındaki herhangi bir düzensizlik arasında (çukur, kasis, kaldırım kenarı vs. gibi) sıkışmasından kaynaklanmaktadır. Aşağıdaki linkte, bu durumun lastiğe etkisini gösteren yavaş çekim bir video bulabilirsiniz. http://www.continental-lastikleri.com.tr/binek/teknoloji/lastik-bilgisi/lastik-bilgisi-1-3-2 Bu durumun oluşmasında, lastik havalarının olması gerekenden eksik olması, çarpma anında aracın toplam yükü / hızı buna bağlı çarpmanın şiddeti ve çarpılan yerin keskinliği en önemli etkenlerdendir. Dış etken ve/veya hatalı kullanımdan kaynaklanan durumların garanti kapsamı içerisinde değerlendirilemediğini üzülerek bildirir, iyi günler ve güvenli sürüşler dileriz. Saygılarımızla, Continental Türkiye

Ziyaretçi Yorumları