Continental Lastik Yanak Yarılması!

Numan S. |

Daha 3 aylık arabamla 50 km hızla giderken lastiğim yanaktan yarıldı. (Düz yolda giderken) Garantiden değişmesi için bayiye bıraktım Exper bugün gelip ret vermiş. Özellikle beni çağırmalarını istemezdim eksper geldiğinde çağırmadılar. Arabamda daha 2000 km'deki 205 55 16 ebadındaki kalan 3 adet lastiğin 120 km ile giderken yarılmayacağına garantiyi nasıl vereceksiniz? İnanın o lastikler yüzünden arabaya binmek istemiyorum. Firmanın ürettiği malın arkasında durmayıp kullanıcıyı haksız göstermeye çalışmasını da anlayamıyorum.

Etiketler :

Kaplama Atma - Çatlama Garanti Kapsam

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Numan S.
  15 Eylül
  20:15

  Lastik tamirini ic yanaktan başka yerden yapma yontemi var ise soyleyin ogrenelim. Lastik yarildi diye tamir ettirmeyip arabayida olay yerinde yatiralim değil mi? Bu urettiginiz lastik zaten dis ortamda kullanım için yapilmadimi? Ozetle bizim lastigimiz sus esyasidir oturma odanizda sus niyetine kullanin dis etkenlere maruz birakmayin diyorsunuz.

 • 15 Eylül
  17:12

  Değerli Müşterimiz,


  Continental Lastikleri'ni tercih ettiğiniz ve yaşamış olduğunuz sorunu bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz.

  Şikâyete konu olan lastiğiniz; 3951088355 referans numarası ile teknik uzmanlarımız tarafından incelenmiş ve herhangi bir üretim, işçilik ve/veya malzeme kusuruna rastlanmamıştır.

  Lastiğinizin yanak bölgesinde kullanım şartlarına bağlı dış etken kaynaklı kesik hasarı ve iç yanak kısmında tamir (yama) tespit edilmiştir.

  Dış etken ve/veya hatalı kullanımdan kaynaklanan durumların garanti kapsamı içerisinde değerlendirilemediğini üzülerek bildirmekteyiz.

  Lastik Tanıtım ve Kullanım Kılavuzunu ekte bulabilir, her türlü soru ve sorununuz için bize hizmet@conti.de'den ulaşabilirsiniz.


  Bilgilerinize sunar, iyi günler ve güvenli sürüşler dileriz.


  Saygılarımızla,
  Continental Türkiye