07 Aralık 2018
#11259880

Columbia Outdry Waterproof Yalanı

Doğu Karadeniz bölgesinde "malumunuz dört mevsim yağışı boldur" ikamet etmekteyim. Zamanımın büyük bir kısmını işim nedeniyle arazide geçirdiğim ve bu yağışlardan sık sık nasiplendiğim için üç arkadaşımla birlikte "tabi arkadaşlarımda benim yönlendirmemle mağdur oldular" Gözalan Mağazacılık online satış sitesinden "outdry" "waterproof" ibareli Columbia marka ayakkabılardan aldık ki keşke almaz olaydık. Buraya kadar her şey güzel ürünle ilgili taahhütler, teknolojiler bilmem ne, reklam afişinde ayakkabıyı suya sokuyorlar, kar suyu dahil kesinlikle su geçirmez olduğunun üretici ve satıcı tarafından beyanı... Ancak ayakkabılardan bir tanesi henüz yeni kullanılmaya başlamışken ilk yaz çisesinde su aldı. Neyse müşteri hizmetleriyle yaptığımız görüşmede incelenmesi amacıyla ürünün gönderilmesi istendi biz de ürünün değiştirilmesi talebiyle gönderdik incelensin bakalım diye.


Gel zaman git zaman sonra tarafımıza SMS yoluyla bildirim yapıl ki insan bir arar anlatır. Size satmış olduğumuz ürünümüz ayıplı-hatalı, ürünün iadesi gerçekleşmiş paramızı da iade etmişler bu arada. Neyse dedik paramız iade edildi madem yenisini alalım. Ana bir de ne görelim ürünün değişik renklisi 1000 küsur TL biz almışız 550 TL'ye. Arada 500-600 TL fark var. Aradık "müşteri memnuniyetsizliklerini bildirme ama sorun her nedense hiçbir şekilde çözüm üretilememe" merkezini dediler değişim yapamıyoruz ancak ürünün iadesi işinize gelirse, dedik e var ürün sitenizde halen satışta, dediler yok biz siz kandırdık illa para iadesi yapacağız değişim kesinlikle mümkün değil. Dedik ayıptır yapmayın bir sürü para vermişiz almışız, yenisini alacağız o daha bir sürü para değiştirin yok. Ellerinde ürün ve muadilleri olduğu halde değişim işlemini gerçekleştirmediler. Ne yapalım eğdik boynumuzu, malum memlekette hakkını fazla aramayacaksın, yoksa vaktin gidiyor, zaten üç günlük dünya böylelerle mi uğraşalım işi gücü bırakıp...


Başka bir marka ürünü aldık aynısından ağzımız yanmış bir kere daha alır mıyız?Az bir zaman sonrada ürünün diğer ikincisi su almaya başladı. Arkadaş göndermem geri dedi. Halen saygılarını bildire bildire şantiye ayakkabısı olarak kullanılıyor. Şimdi de üçün tekin alt kaplaması söküldü. Su alıyor mu almıyor mu bilmiyorum. Başımızdan geçenlerden sonra ayakkabıya bez ayakkabı muamelesi yapıyoruz hal böyleyken böyle arkadaşlar. Şimdi sorarım ey Columbia ey Gözalan Mağazacılık biri hatalı, ikisi hatalı üçü de mi hatalı be?

Bahadır Bahadır 4.119 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Bahadır19 Aralık 2018

    Saygıdeğer ürün-hizmet mağduru arkadaşlar. Artık şikayet etmeyeceğim. Çünkü şikayetlerim hiçbir şekilde dikkate alınmadı ve çözüm sunulmadı. Bu naçizane tavsiyemdir. Boyner ve Columbia.com.tr üzerinden Satın almış olduğum Columbia markalı hiçbir ürün beyan edilen özellikleri taşımamaktadır. Basit bez ayakkabılar gibi su geçiren “outdry-kesinlikle su geçirmez” ayakkabılar, 2 ayda taban kaplaması ayrılan “outdoor” özellikli ayakkabılar... Ve en kötüsü de o kadar para verdikten sonra muhatap bulamamanız... Almayın kardeşim, ya bu ülke de satılan ürünler defolu ve ya sahte, ya da beyan ettikleri özellikler yalan...

  • Bahadır10 Aralık 2018

    Tabanının ayrılması nedeniyle incelemeye gönderdiğim ayakkabı imalat hatası değildir cevabıyla geri geldi. Yalnız cevabı yazıda hatanın ne olduğu yazmıyor. Hadi kullanıcı hatası diyelim, ayakkabının tabanındaki dişler sapasağlam, daha kış ayında kullanılmadı. O kadar şikayet yazdık, Kale alıp geri dönüş yapmadınız bile. Dalga geçer gibi üretim hatası değil deyip, hatanın ne olduğunu da söylemeyip, ürünü aynen geri iade etmişsiniz. Aldığınız parayı kesinlikle hak etmiyorsunuz.

Ziyaretçi Yorumları