sta-1-hoverYetersiz Çözüm

Columbia Hediye Alınan Ürünün Bedeni Küçük Gelmesi İade Edemiyoruz.

Özgün Özgün15 Ekim 14:55

Merhabalar,

10.10.2020 tarihinde Viaport Columbia mağazasından yapmış olduğum alışveriş hediye olarak alınmıştır. Alınan ürünler geçmiş sezona aittir. Alınan ürünler XS olup hediye edilen kişiye beden olarak uymamıştır. Columbia mağazalarına beden değişimi in başvurduğumda bedeni olmadığı bilgisi verildi. Ürünü iade etmek için Cevahir Columbia mağazasına gittiğimde outlet mağazalardan iade işlemimi gerçekleştirebileceğimi bilgisi verildi. Levent ve Viaport Columbia Outlet mağazalarıyla görüştüğümde sezon ürünlerinde iade yapılabileceği geçmiş sezon ürünlerinde sadece değişim yapılabileceği bilgisi verildi. Mağazadaki ürünleri incelediğimde tekrar beğendiğim bir ürün olmadığı ve şirketin hediye çeki uygulamasının olmadığı söylendi. Şu an elimde bedeni XS olan kullanamayacağım bir ürün var. Bedeni olmadığı için firma değişimini yapamıyor, İade işlemi yapalım diyorum. Geçmiş sezonlarda böyle bir şey yapamayacaklarını söyleniyor. 1 ay içerisinde ürün değişimi konusunda yardımcı olabileceklerini iletiyorlar.

6502 sayılı Tüketicinin korunması kanunundaki ifade madde 18- (1) Tüketici, yedi gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin taksitle satış sözleşmesinden cayma hakkına sahiptir şeklindedir. Kanunda geçmiş sezonun-yeni sezon ayrımı bulunmamaktadır.

Görüştüğüm kişi bölge satış temsilcisinin onayı ile yapılabileceği bilgisini iletti. Bu aslında X ya da y firmasında özelinde bir durum değil kanundan açık olarak ifade etmektedir. İlgi ürünlerin Medium bedenlerinin tarafıma verilmesini ya da para iadesinin yapılmasını talep ediyorum. Sizinle yapmış olduğumuz satış sözleşmesi WK059-522 ve AL1086**22 ürünleri içindir. Firmadan başka bir ürün alma yükümlülüğüm bulunmamaktadır.

empty-star empty-star empty-star empty-star empty-star
0/5
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler