06 Nisan
#11809537

Columbia Grand Canyon Bot Kusuru!

Columbia Nata Vega mağazasından 04/02/2019 'da yaklaşık 600 TL'ye satın almış olduğum Grand Canyon model botlar 6 hafta sonra toplamda 10 günlük bir kullanım sonrası sağ tekinin iç astarından yırtılma yapmaya başladı. Yırtılmanın botun iç kısmında astarın içinde ve yalnızca sağ tekinde olan bir çıkıntıdan olduğunu fark ettim. Buna istinaden 22/03/2019 tarihinde botları incelemeye gönderdim. 04/04/2019'da firmadan almış olduğum yanıt "imalat hatası bulunmamaktadır" şeklinde oldu.


Satış temsilcisinin ürünü satarken çok sağlam olduğunu iddia ettiği botlar 10 günlük bir kullanımda yırtılma yapmasına ve henüz alalı 6 hafta olmasına rağmen firma değişimi kabul etmedi. Ret cevabı tarafıma ulaşmasının ardından sözleşmeden dönme ve malın bedelinin iadesi talebiyle Tüketici Hakem Heyeti'ne tüm gerekli evraklar ile başvurumu gerçekleştirdim.


Sürecin takipçisi olacağım ve hakkım olanı alana kadar süreci devam ettireceğim. Hakem heyetinin kararını aldıktan sonra da Columbia firmasının merkezine tüm evraklarla birlikte durumu anlatan ve Türkiye'deki distribütörlerinin firmaya ne kadar zarar verdiğini anlatan İngilizce bir mail hazırlayacağım. Bu kadar pahalı ürünleri satıp kusurlu malının arkasında durmayan bir firma.

Gündal Gündal 699 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları