Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.
1

Coldwell Banker Alıcıya Yanlış Bilgi Veriyor

Şeyma
25 Nisan 20:29
235

Ankara Coldwell Loft Ofis Next Level dan l***** yardımcı ile sözleşme imzalayarak evimin satışı konusunda yetkilendirdim. Evimizin tapu durumunun kat irtifaklı olması sebebiyle ezbere ve yanlış "iskan yoktur" bilgisini bize danışmadan, teyit etmeden, bizden habersiz gezdirdiği alıcılara "bizim de size karşı sorumluluklarımız var, bu evin iskanı yok" bilgisi vererek, bu bilgiyi aldıklarına dair de imza alarak ticaretime zarar vererek malımı kötülemiştir. Bize de " alıcıların evinizin yapi durumundan dolayı çekinceleri var" diyerek yanlış yönlendirmiştir. Bunun bana maddi zararı oldukça yüksektir. Bu durumu bir alıcı adayının şahsi numaramdan arayıp bu bilgiyi emlakçım tarafından aldıktan sonra vazgeçtiğini söylemesi üzerine fark ettik. Kendisine ulaştığımızda "eğer kat irtifakı ise iskan yoktur" yanlış bilgisiyle yönlendirdiğini gördük. Bu hatasının ortaya çıkmasıyla hiçbir özür dilemeden, mahcubiyet hissetmeden sadece bizi suçlamıştır. İşin garip tarafı bir alıcı adayının "defalarca" telefonunu istememize rağmen ısrarla vermedi. Sizi alıcıyla görüştürmüyor. Bilgiyi benim üzerimden aktaracaksın diyor onu da yanlış eksik aktarıyor.

İkinci olarak l***** Bey evimin üzerinde ankastre yok bilgisini vermem, ilandan çıkarmama rağmen alıcıya bu bilgiyi vermemiştir. Bunun sonucunda yine hatasını kabul etmeyerek, yalan söylediğimizi, bu bilgiyi vermediğimizi beyan ederek alıcıya dava açması durumunda destek vereceğini duyurmuştur.

Evimin satışından sadece doğru bilgi versin, satışımı, evimin tanıtımını iyi yapsın diye yüzde iki ve vergi şeklinde hizmet bedeli verdiğim Coldwell bunu yapamayarak, sizi haksız, yalancı, sorunlu çıkarmıştır.

Coldwell Ofisine ulaşıldığında sizin sözünüzün, yazılı olarak sunduğunuz ilanınızın bir hükmü olmadığını görüyorsunuz. Evinizin bilgilerini alıcıya doğru ulaştırsın diye Coldwell ile üç aylık sözleşme imzalıyorsunuz, hizmet talep ediyorsunuz emlak danışmanı diyor ki bu bilgiyi bana vermedi "yalan söylüyor", üst yetkilisi diyor ki alıcıya bu bilgiyi siz vermediniz, danışmana da yazılı beyan vermemişsiniz. İlan ne oluyor acaba? O zaman ben size neden geldim? Ben emlak danışmanına bilgi veririm. Ne zaman, hangi aşamada, nasıl vermesi kısmı onun görevi.

Kısacası 'kurumsal' kelimesini kullanarak sizi çok güzel suçlayıp mağdur ediyorlar. Emin olun mahallenizden hizmet alacağınız bir emlakçı " kusura bakmayın hata yapmışız" büyüklüğünü gösterirken burada sizi haksız çıkaracak yüz gerekçe bulurlar.

profile
1 Destek
profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

Şikayetle İlgili Yorumlar

Benzer Şikayetler

1

Coldwell Banker Elit Danışanı İnsanın Aklıyla Alay Edercesine Konuşuyor.

Yigit
14 Şubat 19:55
1.308

Coldwell Banker Emlak Danışmanlığı Hizmetlerinde Yaşanan Sorunlar

Kemal
07 Aralık 2023 23:46
288

Coldwell Banker Emlakçının Müşteriyi Azarlaması

Schokolade
27 Eylül 2023 20:10
205
1

Coldwell Banker Trio Elemanından Şikayetçiyim

Dilek
11 Eylül 2023 19:20
1.246
1

Coldwell Banker Kapora İade Etmiyor

Şerafettin
15 Ağustos 2023 18:17
309
Benzer Şikayet Yaz