27 Ekim 2015

Codegen Batarya Sorunu ve Teknik Servis İlgisizliği.

Cihazı şarjının 5 dakika gibi çok kısa bir sürede bitip kapanması probleminden dolayı garanti kapsamında 09.10.2015 ve 16.10.2015 tarihlerinde 2 kez teknik servise gönderdim. Sorunlu cihazı her defasında formatlayıp "güncel yazılım yüklendi, test edildi, çalışıyor" açıklamalarını yazıp geri gönderdiler.

İlk gönderiden sonra çağrı merkezini arayıp sorunun çözülmediğini izah etmeme rağmen 2. defasında da cihazı aynı şekilde onarmadan yolladılar. Başka markanın cihazını aynı sorunla garanti kapsamında teknik servise gönderdiğimde anında bataryasını yenileyip gönderdiler.

Mustafa 1.177 Okunma

Cevaplar

  • Mustafa18 Aralık 2015

    İlgili ürün sık olarak oyun amaçlı kullandığından her gün en az "3 ila 4 tam dolum" yapılması gerekebiliyor bu da cihazın batarya ömrünün yaklaşık 1 senede tükeneceği anlamına geliyor. Servisinize cihazı 3 kez batarya problemi nedeni ile göndermeme rağmen (sorununu her gönderişimde tekrar tekrar detaylı anlattım) "Test ok" mesajı ile cihaza format atıp olduğu gibi geri gönderdiniz. En sonuncu geldiğinde cihazı açtım ancak 10 saniye sonra kapandı ve bir daha açılmadı, bundan sonra tekrar servise gitti ve batarya değiştirilmiş olarak geri gönderildi. Bu şekilde izlediğiniz teknik servis politikasından dolayı kesinlikle ürünlerinizi bir daha almayacağım ve kimseye tavsiye etmeyeceğim.

  • Codegen Temsilcisi18 Aralık 2015

    Merhaba Mustafa Bey, Tabletinizin lithium-ion pillerin ortalama 1000 dolum ömür süresi, her gün tam bitirip tam doldurduğunuz düşünürseniz bile 2 seneden önce pilin ömrünü bitirmesi ve pilinin atıl hale gelmesi mümkün değildir. Tabletinizi şarj etmek için kullandığınız ucuz veya arızalı şarj adaptörleri pilin dolması için yeterli akım ve voltajı sağlayamadığı durumlarda sizin de yaşadığınız gibi dolmayan pil sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Bu sorun pilden ve tabletten değil şarj cihazlarından kaynaklanmaktadır. Lütfen ürününüzü şarj için kullandığınız adaptör ile birlikte tekrar servise gönderip ayrıntılı pil raporu istiyorum olarak not yazınınız. Servisimiz pilinizin testini yapıp raporları ile birlikte tarafınıza ulaştıracaktır.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön