Toplam çözüm sayısı
..
CMA Orman Anaokulu ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Nevin'in şikayet sonucundan memnuniyeti

tam yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız

  • profile
  • profile
  • profile
41 Destekçi
  8 Yorum

Yeni karşılaştırma

ile

Hiç Memnun Kalmadık!

953görüntüleme
Nevin
Nevin 23 Eylül 13:23

Küçükçekmece Halkalı cma Orman Okulu ile 2 hafta kadar öncesinde 3 yaş ikiz çocuklarımızın kayıt para ve koşullarında ön görüşme sonucu anlaştık. İki haftanın sonunda oryantasyon süsüyle çocuklarımı da alıp gelmemi söylediler. Ben de hevesle 3 yaş çocuklarımı alıp mesaim sonrası okula gittim. Ne beni ne çocuklarımı sevgiyle ya da ilgiyle karşılayan olmadı. Yavrucaklar ilk kez bir okul görüyorlardı. Çok sevinçliydiler içeri girerken. Ne yazık ki amatörce ve acımasızca, çocuk dili bile konuşmadan müdüre bizi odasına aldı. Çocuklarımın doğum tarihi bilinmesine rağmen "çocuklar büyükmüş" diyerek hakaret edildi. Müdirenin suratı düşüktü. Bir okul öncesi öğretmenine yakışır davranışlarda değildi. Rehberlik birimi 3 dakikalık görüşme sonrası odasından çıkan oğluma aldırmadan ortadan kayboldu. Oğlum ve kızım bir sınıfa girip sevinçle öğretmenleri ile tanışmaya çabalarken hiç kimse muhatap bulamadım. "Neden içeri giremiyoruz? " diye çocuklarım ağlayıp bağırmaya başladılar. Anne olarak tam bir krizin ortasında kalmıştım. Çırpınıp çocuklarımı sakinleştirmeye çalışıyordum. Açık kapılı olan bir sınıftan öğretmen umarsızca bakıyordu ve hiçbir şey yapmadı. O kaos içinde beni ve çocuklarımı yalnız bırakıp sınıf kapısını yüzümüze kapattı. Müdire yanımda belirdi. Hemen evlatlarım neden sınıfa giremiyor diye sordum. Beni, ağlayan çocuklarıma aldırmadan hiçbir şey yapmadı. Elimden geldiğince hızlı şekilde sözüm ona okuldan çıkardım. Eve gelene kadar ağladı yavrularım. "Anne bizi okulda istemediler mi" dedi kızım; resmen yıkıldım. Bunun üstüne zekamla dalga geçer gibi, beni ve çocuklarımı aşağılarcasına, yaşattıkları travmayı daha atlatamamışken müdire beni arayıp sınıf kayıtlarımız doldu, sizi diğer sezona bekliyoruz dedi. Ne öncesinde ne okula maalesef oryantasyona gittiğimizi sandığımda bu durumdan haberdar edilmedim. Kesin kararlılıkla masum çocuklarıma okullarını anlatarak gittiğim okulda hem korkunç muamele gördük hem de psikolojik şiddet gördük.

  • profile
  • profile
  • profile
41 Destekçi
  8 Yorum

8 Yorum

Cma
Cma24 Eylül 14:22
 

Nevin Hanım, Kurum etiği olarak ders işlenen bir sınıfa misafir bir öğrenciyi ve velisini almayı geçtiğimiz yıllardan gelen deneyimlerimiz doğrultusunda sağlıklı bulmamaktayız. Ayrıca okulumuza başlayan her öğrenci için bir adaptasyon programı uygulamakta olup, ilgili sınıf öğretmeni ile öğrenci bağ kurduktan sonra öğrenciyi grup içerisine dahil etmeye başlamaktayız. Bu programı uygulamaktaki amacımız çocuğun okula hazır bulunuşluğunu gözlemlemek ve akabinde okul psikoloğumuz, sınıf öğretmenimiz, idare ve aile ile birlikte istişare ederek okul sürecine devam etme kararını almaktayız. Sizlerle böyle bir sürece girmemiş olup, çocuklarınız için uygun olan grubun ilgili tarihte dolu olmasından kaynaklı sizleri bilgilendirdik ve de sonraki eğitim-öğretim yılına davet ettik. Burada bir yanlış anlaşılma söz konusu olduğundan dolayı bizler de üzgünüz.

Nevin
Nevin24 Eylül 15:03
 

10 gün öncesinden çocuklarımı okula getireceğimi belirttim. Kayıt endişesiyle benimle konuşan yetkiliye: çocukların rahatsız olduklarını anlattım. Okula gelecekler ancak iyileşince; dedim. Okula sözde uyum sürecine diye geldiğimiz saat 16.10 dan ne öncesinde ne sonrasında bahsi geçen etikten (! ) bilgilendirilmedim. Haksızsınız, ticari kaygılarla şikayetime yanıt veriyorsunuz.

 10
Metin
Metin24 Eylül 20:17
 

2017 yılında bende her baba gibi endişeyle götürdüm kızımı. Yemeği bile kendisi yiyemediği için tedirgindim ama öyle güzel karşılandık ki ben bile anaokuluna başlamak istedim kızım hala okula koşarak gidiyor egitim kurumlarını şirket mantığıyla yönetirseniz o çocuklar sizin gözünüzde müşteriden öteye geçmez Nevin hanıma geçmiş olsun diyorum yaşadıklarından dolayı değil ilerde daha da olumsuz durumlar yasamaktan son anda kurtuldukları için onlar her şeyden önce çocuk ve sizin etiklerinizden çok daha değerliler

 6
Hasan
Hasan24 Eylül 15:24
 

Bir eğitimciyi bu hale getirmişler, yazıklar olsun...

 8
Kürşat
Kürşat24 Eylül 20:04
 

İsminin önünde maalesef anaokulu yazan bir kurumun, ülkemizin geleceği ve yarınları olan küçük öğrencilere bu yaşta bu şekilde davranmayı, aileyi de zor durumda bırakmalarını şiddetle kınıyorum. Eğitim pedagojisinden yoksun ve insani davranışlar sergilemeyen bu kişilerin eğitimci olarak kabul edilemez. Para alıp çocukları ve velileri kabul edilemez şekilde davranmak kalitesiz bir hizmetin bir örneğidir. Bu ve benzer durumları kimseye hakkınız yok orman anaokulu.

 5
Hasan
Hasan24 Eylül 20:06
 

Nevin Hanım'ı 15 yaşından beri tanırım. Nettir, merttir. Kendisine her zaman kefilim. Suçluluk psikolojisi ile üste çıkmaya çalışacağınıza kendinize çeki düzen verin.

 7
Sertan
Sertan24 Eylül 20:19
 

Böyle profesyonellik ve etik dışı davranışlarda buluna bir kurumun çocuklara vereceği çok şey olduğunu düşünmüyorum; bence bu durumu erkenden görmeniz ilerde oluşacak sorunların önüne geçmiş. Yavrucaklar şanslıymış.

 8
Nihal
Nihal24 Eylül 23:21
 

3 yaşında iki çocuk ile ilk kez kreşe gelen bir anneyi ve çocuklarını anlamakta ve empati kurmakta bile zorlanıyorsanız bu işi yapmayın lütfen. Bu süreçte yaşanan olumsuzluklar uzun süre telafi edilemiyor. Ticari kaygı ile bu işte başarılı olamazsınız.

 5
Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Yeni karşılaştırma

ile