Clinique Türkiye Beni Çok Şaşırttı!

Tülay Tülay21 Mayıs 2019 19:28

Web sitesinden ürünler aldım. Ürünlerden biri içine karıştığı her kremi fondötene dönüştüren ve benim merak ettiğim bir şeydi. Sitede ürün rengi yazıyordu en açık olanı sipariş ettim, ürün elime ulaştığında kutu üzerinde hiçbir renk ismi veya numarası yoktu. Çağrı merkezini aradım ürünün doğru olduğunu nasıl anlayacağımı sordum "faturasına bakın" dedi. İyi de faturada yazanla gönderilenin aynı olduğundan nasıl emin olacağım karışmış olamaz mı? Bana emin olmak için bir yol göstermediler. Ürünün kapağını açıp rengin koyu olduğunu gördüm aradım ürün yanlış iade etmek istiyorum dedim.

"Açtığını için iade edemezsiniz" dedi. İyi de tüketici kanununa göre 15 gün içinde koşulsuz iade edebilmeliyim ki vadedilenle gönderilen aynı mı o bile belli değil, hem de kanunlar sözleşmelerden üstündür. Neyse tartışa tartışa bir iade numarası almayı başardım. Ürünü kutuya koyup iade numarasını kağıda yazıp kağıdı kutunun üzerine koyup boydan boya bant yapıştırdım. Beni aradılar iade almıyoruz dediler. Ürünü geri gönderdiler. Yalnız kutuyu açıp doğru ürün mü diye bakmamışlar bile.

Aradım çağrı merkezindeki hanım bir de fırça attı. Mağazaya gidip bakmadan internetten alışveriş yapılmazmış, bilmediğim ürünü internetten almayacakmışım. O zaman sadece mağazadan satış yapın niye internet siteniz var? Kutuyu açmadan geri göndermeleri müşteriye hakarettir. Kalitesine güvendiğim bir markanın müşterisini hiçe sayması, kanunlara uymaması beni çok şaşırttı. Kesinlikle güvenim bitti. Mağduriyetimin giderilmesini istiyorum.

  • - Görüntüleme
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler