Toplam çözüm sayısı
..
Clinic Expert ile ilgili

Şikayetin Durumu

 •   Yayında
 •   Cevaplandı
 •   Çözüldü
 • profile
 • profile
2 Destekçi
  1 Yorum
Popülerkarşılaştırmalar  
Ziyaretçi tercihleriyle oluşturulmaktadır.
Clinic Expert
ile
Esteworld
Clinic Expert
ile
Medeks Hair Center

Yeni karşılaştırma

ile

Clinic Expert Hatalı Saç Ekimi

20.527görüntüleme
Tolga
Tolga 29 Ocak 00:00

Clinic Expert yetkilisiyle (e***** bey) iki seans saç ekim için belirli bir miktar karşılığında anlaştık. Yaptığımız anlaşmaya göre birinci seans 11-12 Ekim 2019 ikinci seans ise bir sene sonra yapılacaktı. Yalnız firma yetkilisinin önerisiyle ilk seans greft çok alınacağından bunu bir günde değil de iki güne bölersek daha verimli olur önerisine tamam dedim.

Saç ekim konusunda yetkili s**** hanımla yaptığımız görüşmede, kendisine özellikle ricada bulundum beni kirpi veya çim adama çevirmeyerek bu alanda tecrübeli biri eksin dediğimde siz merak etmeyin en iyi doktorumuz ekecek çok memnun kalacaksınız dedi. 4500 ve üstü Greft alınacak ve vıp hasta en iyi Dr... Alım/ekim yapacak diye not aldı. Özelikle Dr... İsmini sorduğumda alımı y**** hanım ekimi ise d**** bey yapacak ve en iyileri dedi.

11 Ekim 2019 sabah erkenden hastanedeyim bütün işlemler tamam son anda y*** yanım o gün izinli olduğunu öğreniyorum. Sinirlendim bayağı bir kızdım dediler ki y**** hanım yok ama a*** hanım var ve a*** hanım y***** hanımdan çok daha iyidir. Bu beni daha çok kızdırdı madem bu iyiyse neden baştan a**** hanımı vermediniz kem küm etti başhekim de geldi evet a*** hanım en iyisi deyince yazıklar olsun tamam dedim. Ama içimde bir korku bir şüphe oluşmaya başladı. D**** beye özellikle yön ve açıya dikkat edin beni çim adama çevirme diye rica ettim. Siz hiç merak etmeyin çok memnun kalacaksınız dedi.

Alım işi bitikten sonra bayağı bir bekledik neden bekliyoruz diye sorduğumda d***** bey başka bir hastanın alımını yapıyor dediler. D**** bey bayağı bir yorgun argın bir şekilde ekime başladı. Hemşirelerden birine ekim kalemi için bunun ucu körelmiş yeni uc varsa değiştirelim baktı çekmeceye kalmamış deyince tamam idare ederiz dedi. Hiç açıya yöne dikkat etmeden seri bir şekilde ekime başladı. Tekrar sordum yöne açıya dikkat ediyor musun diye sen hiç merak etme o iş bende dedi. Ama o serilikle dikkat etmesi imkansız korkum endişem had safhasında tabi. İlk gün 2250 sağ ense 700 Greft sakal ikinci gün sol ense 2650 toplamında 5600 Greft saç ekildi. Bana ömür boyu 4500 Greft saç ekim garanti belgesi verdiler. Bir yıl sonra ikinci seans için firmaya güvenmediğinden belge istedim gerek yok falan dedilerse de ısrar ettim ve firma müdürü e***hanımdan belge aldım.

Gelişme
Gelişme

29 Ocak 00:21

14 Ocak 2021 sabah ekim öncesi D** hanımla detaylı konuştuk saçlarımın yanlış yön ve açılarını tarif ettim. Olması gereken yön ve açıyla ilgili küçük bir makaleyi okumasını sağladım. Detaylı bir şekilde tarif ettim tamam çok iyi anladım siz hiç merak etmeyin yeni ekilecek saçlar düzgün ekildiğinde bu yanlış ekim hiç anlaşılmayacaktır dedi. A** hanım 3500 Greft daha alım yaptı. Ekim esnasında bir iki defa nezaketli bir şekilde hatırlatma gereğini duydum. Her seferinde siz merak etmeyin. Ekim bitti ilaçlarla birlikte yeni 3500 greft bir garanti belgesi düzenlenmiş. Eski garanti belgemi de getirin dediğimde elimdeki poşeti alıp gitti sonra bir iki kişi daha geldi eski garanti belgeni artık veremiyoruz dediler. S** hanımla görüştüm garanti belgemi istiyorum dediğimde, senin artık garanti hakkın yok sen revizyon yaptırdın artık sana garanti belgesini veremeyiz dedi. İyi de az önce bana 3500 greft garanti belgesi verdiler yok dedi onu da poşetten çıkarıp iptal ettik. Tabi ben şok üzerine şok yaşıyorum. S** hanım birincisi benim bu seans revizyon değil ilk baştan konuştuğum ve anlaştığım bir seanstır. Çıkarıp belgeyi de gösterdim. Belgeyi E** hanım düzenleyip imzaladığı için E** hanımı aradı E** hanım neden belgeyi verdiğini hatırlamadığını söylemiş. Ben açlıktan narkozun etkisinden ve kafamda açılan 7000 deliğin etkisiyle ayakta duracak halim kalmamış baktım vermiyorlar dedim şimdi gideyim bu konuyu N** hanımla görüşürüm o hal eder diye düşündüm.

Müşteri memnuniyetinden sorumlu olan N** hanımla garanti belgeleri görüştüm kendisine detaylı bir şekilde izah ettim. Yetkili kişilerle görüşüp bana döndüğünde T** bey maalesef garanti belgesini artık veremiyoruz.

29 Ocak 00:15

Ekim işlemi bitikten birinci değil ikinci gün ilk saç yıkamam yapıldı. Akşam aynadan saçıma baktığımda enfeksiyonu fark ettim yetkili kişi (e** bey) e fotoğrafları çekip attım enfeksiyon oluştu diye. Hayır diyor enfeksiyon değildir. Bilen birine göster diye ısrar ettim Dr...'a gösterdiğini bir problem olmadığını belirti. Ne dediysem enfeksiyon değil dedi hem hastanede kimse yok ancak sabah gider baktırırsın dedi. Sabaha kadar enfeksiyon ön tarafa yayıldı. Hastanede s** hanım antibiyotik verdi ve enfeksiyon olan bölgelere Batikon bastırdı.

Saçlar kabuklardan temizlenince korktuğum başıma geldi saçların yönü ve açıları yanlış ekildiğini fark ettim. Daha önce tanıdığım iki saç ekim uzmanına gidip kontrol ettim onlarda evet hatalı ekim dediler. S** hanım şok dökülme sonrası bir çıksın görelim dedi bende beklemeye başladım ama pek de bir umudum da yoktu açıkçası. Oysa seç ekim konusunda o kadar çok araştırma yapmıştım ki, bu firmayı seçmemin tek nedeni kalem sistemiyle Ekim olursa belki daha gerçek saça yakın olur beklentisiydi. Clinic Expert altı adet PRP de satın aldım ayda bir defa yaptırdım. Saçlar uzayınca enfeksiyon kapan bazı yerlerde saçlar çıkmayınca ön taraflar çok seyrek kaldı. Yön ve açıda yanlış olunca komik bir durum ortaya çıktı. Saçlarımı arkaya taradığımda dik durduğu için dipleri ortaya kadar gözüküyordu saç ektirmeye pişman olmuştum ama iş işten geçmişti.

13 Ocak 2021 tarihinde ikinci seans için hastanede s** hanımla yaptığımız görüşmede kendisine resmen yalvardım. Bana bu defa öyle bir Dr... Ver ki bu sorunları düzeltsin dedim. S** hanım yine bildiğimiz s** hanım olmaya devam etti. İsim sayma başladı bunlardan kimi istiyorsun diyor ya bunlardan hiç birini tanımıyorum hangisi iyiyse o yapsın diyorum hepsi de aynı hepside alanında bir numara diyor. S** hanım d** bey içinde aynısı demiştin diye sorduğumda d** bey bir sizin saçını böyle ekti dedi. Bu defa d** hanım eksin şimdiye kadar Ekim yaptığı hiçbir kişide problem olmadı dedi. Hata Greft alımlarında kendisi yapsın a** hanımla aynı seviyededir. Ben alımcıyı yine a** hanım olsun dedim. S** hanımla görüşmemiz bitmişti ama tekrar sordum d** hanım iyi mi diye? Dedi ki söz ben gelip yanında durucam. S** hanımla yaptığımız bu görüşmede h** bey diye biri de vardı oda bana ısrarla yarın geldiğinde mutlaka yanında garanti belgesini de getirin dedi. Buna bir anlam verememiştim.

29 Ocak 00:10

On gün sonra kabuklar döküldüğünde ilk ekimden pek farklı olmayan bir ekimle karşılaştım bunun üzerine hastaneye tekrar kontrole gittiğimde önce M** beyle görüştüm, M** bey başladı işte çok güzel olmuş çok gençleşmişsin bunun için bize teşekkür etmen gerekiyor deyince, yanlış bir Ekim için mi size teşekkür edeyim? Şahsen M** beyden objektif olmasını beklerdim ama maalesef. S** hanımla görüştüm. S** hanım yine başından salmak için yapmacık tavırlar sergiliyor şok dökülme olsun saçlar tekrar çıksın ben buradayım diyor. Ben senin için klonlama saç ekimini hızlandıracağım, Hata istersen lazerle dazlak yapalım dedi. Bu bardağı taşıran son cümle oldu. Her türlü yasal işlemleri en kısa sürede başlatacağım. Daha çok sorunla karşılaştım fazla detaya girmeden sizleri bilgilendirmeye çalıştım.

T** d**

28 Ocak 23:59

Clinic Expert hatalı saç ekimi 2/3 bölüm

Ekim işlemi bitikten birinci değil ikinci gün ilk saç yıkamam yapıldı. Akşam aynadan saçıma baktığımda enfeksiyonu fark ettim yetkili kişi (E** bey) e fotoğrafları çekip attım enfeksiyon oluştu diye. Hayır diyor enfeksiyon değildir. Bilen birine göster diye ısrar ettim Dr...'a gösterdiğini bir problem olmadığını belirti. Ne dediysem enfeksiyon değil dedi hem hastanede kimse yok ancak sabah gider baktırırsın dedi. Sabaha kadar enfeksiyon ön tarafa yayıldı. Hastanede s** hanım antibiyotik verdi ve enfeksiyon olan bölgelere Batikon bastırdı.

Saçlar kabuklardan temizlenince korktuğum başıma geldi saçların yönü ve açıları yanlış ekildiğini fark ettim. Daha önce tanıdığım iki saç ekim uzmanına gidip kontrol ettim onlarda evet hatalı ekim dediler. S** hanım şok dökülme sonrası bir çıksın görelim dedi bende beklemeye başladım ama pek de bir umudum da yoktu açıkçası. Oysa seç ekim konusunda o kadar çok araştırma yapmıştım ki, bu firmayı seçmemin tek nedeni kalem sistemiyle Ekim olursa belki daha gerçek saça yakın olur beklentisiydi. Clinic Expert altı adet PRP de satın aldım ayda bir defa yaptırdım. Saçlar uzayınca enfeksiyon kapan bazı yerlerde saçlar çıkmayınca ön taraflar çok seyrek kaldı. Yön ve açıda yanlış olunca komik bir durum ortaya çıktı. Saçlarımı arkaya taradığımda dik durduğu için dipleri ortaya kadar gözüküyordu saç ektirmeye pişman olmuştum ama iş işten geçmişti.

13 Ocak 2021 tarihinde ikinci seans için hastanede s** hanımla yaptığımız görüşmede kendisine resmen yalvardım. Bana bu defa öyle bir Dr... Ver ki bu sorunları düzeltsin dedim. S** hanım yine bildiğimiz s** hanım olmaya devam etti. İsim sayma başladı bunlardan kimi istiyorsun diyor ya bunlardan hiç birini tanımıyorum hangisi iyiyse o yapsın diyorum hepsi de aynı hepside alanında bir numara diyor. S** hanım d** bey içinde aynısı demiştin diye sorduğumda d** bey bir sizin saçını böyle ekti dedi. Bu defa D** hanım eksin şimdiye kadar Ekim yaptığı hiçbir kişide problem olmadı dedi. Hata Greft alımlarında kendisi yapsın alev hanımla aynı seviyededir. Ben alımcıyı yine Alev hanım olsun dedim. S** hanımla görüşmemiz bitmişti ama tekrar sordum D** hanım iyi mi diye? Dedi ki söz ben gelip yanında durucam. S** hanımla yaptığımız bu görüşmede H** bey diye biri de vardı oda bana ısrarla yarın geldiğinde mutlaka yanında garanti belgesini de getirin dedi. Buna bir anlam verememiştim.

Clinic Expert Logo
Clinic Expert30 Ocak 11:43

Merhaba Tolga Bey, Mesajınız tarafımıza ulaşmıştır, en kısa sürede dönüş sağlanacaktır. Clinicexpert Saç Ekim ve Estetik Cerrahi Merkezi, Hasta İlişkileri Departmanı

 • profile
 • profile
2 Destekçi
  1 Yorum

1 Yorum

Hakan
Hakan04 Şubat 20:26
 

Maalesef her şey parayı alana kadar.

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon
Clinic Expertile karşılaştır  
Ziyaretçi tercihleriyle oluşturulmaktadır.
Clinic Expert
ile
Esteworld
Clinic Expert
ile
Medeks Hair Center

Yeni karşılaştırma

ile

Benzer Şikayetler

profile
 • -görüntüleme
 • 18 Şubat 19:32

Medicine Hastanesi Clinic Expert'te 13 ay önce saç ekimi yaptırdım ve sonrasında yaşanan süreçle sizleri de bilgilendirmek istiyorum tamamen fiyasko! Sac ekimimin 6 ve 7. aylarında kendilerine zar zor ulaştım (cidden çok problem) ve ekimimin iyi olmadığını kendilerine belirttim resim de attım 1.5 y...

 • profile
 • profile
2 Destekçi
1 Yorum
profile
 • -görüntüleme
 • 15 Ocak 17:42

Nisan ayı saç ekimi yaptırdım. Ekime kadar olan süreçte her gün saatlerce yazışmalar, aramalar sonrasında arama sorma yok. Taa ki geçen güne kadar beni merak ettiler sandım meğerse benim üzerimden ticaret yapmak içinmiş. Benden referans olmamı, kişi başı da bana ** Euro vereceklerini söylediler. Ara...

 • profile
 • profile
 • profile
3 Destekçi
profile
 • -görüntüleme
 • 28 Kasım 2020 10:31

Yaklaşık 3 ay önce Clinic Expert Bağcılar'da saç ekimi gerçekleştirdim. Sadece alın bölgem açık olduğu için 2550 adet ekim yapıldı. Bu normal bir ekime göre az bir sayı olmasına rağmen kök alınan yerler o kadar yanlış yapılmış ki, sanki alınan saçların hepsi sağ yan taraftan alınmış. Şu anda sağ yan...

 • profile
 • profile
 • profile
3 Destekçi
1 Yorum
profile
 • -görüntüleme
 • 06 Kasım 2020 01:19

16.10.2019'de saç ekimi yaptırdım. Ve başka şehirden günlerce saçımın fotoğraflarını göndermemle, telefonda konuşma mesajlaşma kandırmalarına ve %100 garanti vermelerine inanarak gittim. 2700 greft ekildi güya ama 1 seneyi doldurmama rağmen çıkan saç teli ancak 100 tanedir. Onu da zaten elinizle tek...

 • profile
 • profile
 • profile
5 Destekçi
6 Yorum
profile
 • -görüntüleme
 • 03 Eylül 2020 13:20

Ben tam bir yıl önce saç ekimi yaptırmıştım bugüne kadar bu şikayeti yazmamak için bekledim saç ekim sonrası tamamlanma süresi 1 yıl bir umut düzelir yani bu satırları yazmamak için çok bekledim ama hiç memnun değilim. Orada çalışan tüm arkadaşlar çok iyi güler yüzlü ama tamamen sürü psikolojisi gir...

 • profile
 • profile
 • profile
6 Destekçi
1 Yorum
profile
 • -görüntüleme
 • 20 Temmuz 2020 22:57

1,5 yıl önce kuzenimle beraber sac ekimi için Clinic Expert saç ekim merkezine gittik saçımızı kontrol ettiler bize saç ekiminden sonra saçlarınız çok sık olacak ve fön çekebileceksiniz dendi. Hatta bana 2 seans saç ekimi uygulanırsa daha sık saçların olacağını söylediler ve 5500 kök saç ekimi uygul...

 • profile
 • profile
2 Destekçi