22 Şubat

Boğaziçi Elektrik-Bedaş Abonelik Sonrası Haksız Faturalandırma Ve Yasal Takip

İstanbul/küçükçekmece ilçesindeki 54***88 numaralı Boğaziçi Elektrik dağıtım aboneliğimi 05/04/2016 tarihinde sonlandırdım. Bu tarih itibarı ile herhangi ödenmemiş fatura borcum bulunmamaktadır. 21/02/2018 tarihinde tarafıma gelen kısa mesaj sonucu yasal takip başlatıldığını öğrendim. Buna istinaden aynı gün kurumun müşteri hizmetleri ile yaptığım telefon görüşmesinde 162.50 TL’lik borcun Eylül 2016 dönemine ait ve son ödeme tarihinin 30/09/2016 olduğunu öğrendim. Aboneliğim bittikten 5 ay sonra faturalandırılan ve tarafıma herhangi bir şekilde bildirilmeyen, kurumun kendi yanlış hesaplamasından kaynaklı borcun acil düzeltmesini ve yasal takibin durdurulmasını rica ediyorum.

Esra 873 Okunma

Cevaplar

  • Esra26 Şubat

    5 Nisan 2016 da sonlandırdığım aboneliğimdeki belirtilen adreste 8 Nisan 2016 tarihinden itibaren ikametgah etmediğimi Nüfus müdürlüğünden kanıtladığım halde Eylül 2016 geçmişe dönük sayaç arıza adı altında bir fatura çıkıyor ki adıma düzenlenen ve bana ulaşan bir fatura olmadığı halde şu anda yasal takipte. Ayrıca telefonuma bugün mesaj geliyor başka bir abonenin elektrik borcundan dolayı 34. İcra da icra takibi başlatıdığı... Siz abonelerinize geçmişe dönük bilgileri olmadan, abonelik sonlandırdığı halde "sayaç arızası" adı altında fatura keserek yasal takip başlatarak abone kazanabilecek misiniz? Sayaç arızasından hiçbir abone bariz bir fatura gelmediği sürece haberdar olamaz, aynı zamanda sayaç arızalı ise geçmişe yönelik nasıl bir hesaplama teknik olarak yapılabilir? Sayaçları siz temin ettiğiniz için tüm sorumluluğu size aittir. hiçbir abone sayacın nerede olduğunu bile bilmez.

  • CK Boğaziçi Elektrik Temsilcisi22 Şubat

    Değerli Müşterimiz, Talebiniz doğrultusunda başvurunuzu incelemeye alabilmek için platformdaki iletişim bilgilerinize tarafımızca dönüş sağlanacaktır. Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz. Saygılarımızla...

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön