23 Eylül 2016

Citroen'in Yetkili Servis Mağduriyeti

67*** Picossa C4 aracımla Ereğli servisine 24.06.2016 tarihinde sol ön süspansiyondan ses geldiği için servise gittim. Servis amortisörlerin garanti kapsamında olmadığını yeni parça takmaları gerektiğini belirterek ücretli değişim yaptı. Bana eski parçaları teslim etmedi. Fakat sonradan 60 bin km'ye kadar fabrikasyon hatalarının garanti kapsamında olduğunu öğrendim. Sorunun düzeltilmesi için müşteri hizmetleri. Aradığımda çıkan parçanın olmadığı için bir şey yapılamayacağı söylendi. Serviste tarafıma iade etmediği halde ettiğini belirtti. Servisin bakımda da ön camimi test sürüşünde kırıp, benim kaskomdan karşılamalarını talep ettiklerini de ayrıca belirtmek isterim. Bu şikayetleri değerlendirmek için illa ki Citroen Fr'ye mi başvurmak gerekiyor? Yoksa diğer şikayetler gibi çözümsüz mü kalacak?

İzzet 3.937 Okunma

Cevaplar

  • İzzet23 Eylül 2016

    Çıkan parçalar kesinlikle araca konulmamıştır. Ayrıca sorunun teşhisi için araç uzun bir süre yetkili serviste beklemiştir. Yağ kaçağı olması durumunun teşhisi için sanıyorum aracın saatlerce serviste beklemesine gerek yoktur. Ayrıca müşteri konulmadı diyor servis konuldu diyor, merkez müşteri hizmetlerinin "Servisimizle gerçekleştirdiğimiz görüşmede amortisörlerin değiştirildiği tarihte araç içerisinde bırakıldığı bilgisi alınmıştır. " demesi de gerçekten çok çözüm odaklı bir cevap olmuş!

  • Citroen Temsilcisi23 Eylül 2016

    Sayın Yetkili, Bu mesajın tarafımıza aktarılması hususunda gösterdiğiniz destek için teşekkür ederiz. Amortisörler, kullanım ömrü kullanım koşullarına bağlı parçalar arasında yer almakta olup, üretici garantisi kapsamında değerlendirilmemektedir. Ancak, amortisörlerde yağ kaçağı dışında oluşabilecek üretici kaynaklı sorunlar üretici tarafından belirlenmiş kilometrelerde değerlendirilebilmektedir. Anılan araç, 24 Haziran 2016 tarihinde, bozuk yolda ön takımdan ses geliyor beyanıyla servisimize girmiş olup, gerçekleştirilen kontrollerde ön amortisörlerin birisinde yağ kaçağı tespit edilmiştir. Ayrıca araç ikinci el olarak satın alındığı için müşterimiz tarafından önceki sahibinin spor büyük jantlarla kullanıldığı kendisi tarafından orijinal jant ebatlarına çevrildiği bilgisi verilmiştir. Servisimizle gerçekleştirdiğimiz görüşmede amortisörlerin değiştirildiği tarihte araç içerisinde bırakıldığı bilgisi alınmıştır. Anılan nedenlerden dolayı amortisörlerin üretici garantisi kapsamında değerlendirilmesinin mümkün olamayacağını bildirir, iyi çalışmalar dileriz. Citroen Dialog

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön