10 Ocak 2015 #2962835

Citroen Ds 5 Aracımızda Sürekli Motor Arızası Oluşuyor

Citroen Ulugöl adlı bayinizden firmamız (Orion Tasarım Plan Proje Ltd. Şti.) adına satın aldığımız 2013 Model dsc5 Model aracımız sürekli olarak motor arıza uyarısı vermekte olup; yetkili servisiniz Bayraktar Otomotiv'de 08/01/2015 ve 09/01/2015 tarihlerinde götürülmüştür.


Servis yetkilileri tarafından sürekli olarak arızanın, araçta kullanılan yakıttan kaynaklandığı bilgisi verilmektedir. Şirket araçlarımızın tamamında Türkiye'nin bilindik markalarından biri ile anlaşmamız bulunmakta olup; bu araç haricinde diğer marka araçlarımızda benzeri bir sorun yaşanmamıştır. Henüz garanti süresi dahi dolmayan aracımızla ilgili değişim veya iade talebimiz bulunmakta olup; tarafımıza dönüş istiyorum.

Evren 4.086 Okunma

Cevaplar

  • Citroen Temsilcisi13 Ocak 2015

    Sayın yetkili, Öncelikle, bu mesajın tarafımıza aktarılması hususunda gösterdiğiniz destek için teşekkür ederiz. Müşterimizin aracında yaşadığını belirttiği konuyla ilgili olarak servisimiz tarafından araçta gerçekleştirilen inceleme ve kontrollerde kış şartlarına bağlı yakıt donması olduğu tespit edilmiştir. Anılan durumun sebebi, yakıtın genellikle filtre içinde donması, filtreden enjektörle giden hat içinde kalan yakıtla aracın çalıştırılabilmesi ve filtredeki yakıt tükendiğinde artık filtreden yeni yakıt geçmediği için yakıt basıncı düşerek motor kontrol lambası yanmaktadır. Müşterimizle görüşülerek konuyla ilgili açıklama yapılmıştır. Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz. Citroen Dialog

Benzer Şikayetler

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön