13 Ağustos
Yorum Yap
#10782904

Citroen C4 1.2 Puretech Buji Yakma!

Citroen c4 1.2 puretech exclusive 2015 model aracım ilki 42.000km de olmak üzere tam 4 kez buji yakarak yolda kaldı. İlk buji yaktığında servis bakımlı ili. 2. buji yakma olayı 51.000 km'de İstanbul ilinde,3 buji yakma olayı 52.000 km'de Kütahya ilinde oldu. Servis ısrarla olayın sonraki yağ değişimlerini dışarıda yaptırmamdan kaynaklandığını iddia etti. Kendilerine ilk iki yanma olayının servis bakımaraçta olduğunu söylediğim, cevap vermediler. 3. yakıştan sonra servis yeniden daha değişim üzerinden 1.000 km bile geçmemişken yeniden yağ değişimi ve buji değişimi yaptı ve bugün itibariyle, servis değişiminden sadece 82 km sonra araç tekrar buji yaktı, servis durumu izlemeye aldı, aracın motorunun indirileceğini söylüyorlar. 53.000 km'de 2015 model aracın motoru inecekmiş. Aracın ayıplı olduğunu düşünüyorum. Mahkemeye vereceğim.

Abdulkerim 2.611 Okunma

Cevaplar

 • Abdulkerim29 Ağustos

  Her gelişmeyi yazıyorum. Elimde motorun revize edilmesi gereklidir raporu var, yetkili servisteki usta savaş kont motorun değişmesi gerektiğini SÖYLEDİ, YANIMDA şahitler var. Müşteri temsilcisi hayır öyle değil motor açılacak ondan sonra durum belli olacak diyor. Allah kimseyi citroenin eline düşürmesin. Özellikle Sakarya'da yaşayanlar bül otomotivden ve citroenden uzak dursun. Bunların ne dediği belli değil. Ve motor revize edilmeli diyenler bana sebep SÖYLEMİYOR, KENDİ aracımın çöp olmasının sebebini öğrenemiyorum. Allah bin belalarını versin.

 • Abdulkerim28 Ağustos

  Bugün itibariyle her şey belli oldu: Aracın motorunun komple değişmesi gerekiyor. 53000 Km'de 2015 model aracın motoru komple değişecek. Üstelik Sakarya Bül Otodan arızanın sebebini belirten bir yazı veya belge istedim ve alamadım. Kendi aracımın hangi sebeple çöp olduğunu bana vermediler. Disbiritör firmaya soracaklarmış verip vermemeyi. Citroen almayı düşünenlere ibret olsun. Bundan sonrası Hukuk kuralları çerçevesinde belli olacak. Avukatla görüştüm, ihtarnameyi çekip hukuki süreci başlatıyorum, bakalım sonuç ne olacak.

 • Abdulkerim16 Ağustos

  Servis takibi sonrası aracın arızasının bobinlerden değil, motordan kaynaklandığı anlaşıldı. Bayramdan sonra motor indirilecek. Firma cevabında daha önce servis bakımlı aracın buji yaktığı konularına hiç değinmemiş. Ayrıca servise asıl belirttiğim şikayet aracın sürekli yolda kaldığı idi, aracın silkeleme yaptığı tali unsur, emareler görülsün diye belirttiğim husus. Konu saptırılmasın. Israrla belirtiyorum, araç ilk 2 buji yanma olayında da, 5. Ve şimdi 6. Yanma olayında da servis bakımlıydı, servis tarafından konulan yağ ve buji kullanılıyordu. Daha sonra iki defa şehir dışında yolda kaldığım için özel servis çağırdım. Ailecek otobanda kalınca servis arayacak halim yok. Konu saptırılmasın, koskoca firmaya yakışmıyor. Tamir sonrası durum netleşince adli makamlara gerekli başvuruları yapacağım, aynen firmanın yaptığı gibi takipteyim.

 • Citroen Temsilcisi15 Ağustos

  Sayın Yetkili, Öncelikle, bu mesajın tarafımıza aktarılması hususunda gösterdiğiniz destek için teşekkür ederiz. Müşterimiz, 09 Ağustos 2018 Tarihinde, servisimize gelerek aracın silkeleme olduğunu, yetkili servis dışındaki bir ustanın buji bobinlerinde problem olduğunu ve değişmesi gerektiğini söylediğini belirtmiştir. Aracın periyodik bakımı yetkili servisimiz dışında yaptırıldığı için üretici tarafından bildirilen onarım metoduna göre motor yağı ve bujiler değiştirilmiştir. Bujilerin değişimi sırasında birinci silindir bujisinde aşırı kurum biriktiği tespit edilerek, müşterimize birinci silindirde sorun olabileceği bilgisi verilmiştir. Müşterimiz, 13 Ağustos 2018 Tarihinde yeniden servisimize gelerek aynı sorunun tekrarladığını beyan etmiştir. Gerçekleştirilen kontrollerde 1.Silindir bujisinin yağlandığı görülmüş olup, yeni buji takılarak ateşleme bobinleri yer değiştirilmiştir. Sorunun kaynağının bobin veya motordan olup olmadığının tam olarak tespit edilebilmesi için araç takibe alınmıştır. Müşterimizle temas kurularak aracın detaylı olarak incelenmesi için servisimize davet edilmiştir. Bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, Citroen Dialog

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler