26 Ağustos 2013 #1972986

Citroen Aracımın Fren Sorunu Var!

2011 Model Citroen Berlingo aracım var ve aracımın bakımlarını düzenli olarak serviste yaptırmaktayım. Ancak 30.000 KM bakımında aracımın fren balataları değişti. Değiştikten sonra frenler daha uzun mesafede tutmaya ve özellikle geri giderken frene basıldığında sanki frenler boştaymış gibi tak diye bir ses gelmeye başladı.


Tabiki tekrar servise götürdüm ve Genel merkezden de bir yetkili çağırdılar ve baktılar ama verilen cevap bu modellerde böyle dercesine bir cevaptı. Yenilerinde de aynıymış. Yabancı üretim ve kaliteli diye düşündüğüm markanın böyle bir çözümsüzlükte kalması beni çok şaşırttı ve üzdü. Şimdi aracımı değiştirmeyi düşünmeye başladım.

Cengiz 616 Okunma

Cevaplar

  • Cengiz29 Ağustos 2013

    Mesajda yazılanın çözüm odaklı değil sadece cevap odaklı olduğu kanısındayım. Dünya da standartların yükseldiği teknolojinin sınırları zorladığı bir dönemde kliperlerden gelen satandart bir ses olduğu cevabı çok trajikomik.

  • Citroen Temsilcisi27 Ağustos 2013

    Sayın yetkili, Öncelikle, bu mesajın tarafımıza aktarılması hususunda gösterdiğiniz destek için teşekkür ederiz. Teknik uzmanımız tarafından araç üzerinde gerçekleştirilen incelemede, aracın fren sisteminde herhangi bir soruna rastlanmamış olup, bahse konu sesin fren kaliperi ve balata arasındaki standart çalışma boşluğu sesi olduğu tespit edilmiştir. Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz. Citroen Dialog

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön