10 Mart 2014

Citroen Yeni C4 Aracımın Sigorta Kutusu Arızalı

2012 model 50.000 km yapmış olan aracımın yolda kalması üzerine aracı Bayraktar Otomotiv Gaziemir Citroen servisine götürdüm. Sigorta kutusunun değişmesi gerektiğini söyleyip 1.097 TL aldılar, ancak daha sonraki araştırmalarımda Yeni C4 kasaların çoğunda sigorta kutusu hatası olduğunu öğrendim ve araçların çoğu ya geri çağrılmış yada şikayet üzerine sigorta kutuları değişmiş.

Bu kronik hata dolayısıyla ABS sisteminde de hasar oluşuyormuş ve bu ABS sorununun benim aracımda da olduğunu düşünüyorum. Servise zaten bu şikayetle gitmiştim ama sadece sigorta kutusunu değiştirip aracı geri verdiler. Bu tarz bir kronik hata için ödemiş olduğum 1.097 TL'nin haksızca alındığını düşünüyorum.

Ragıp 2.498 Okunma

Cevaplar

  • Ragıp 24 Mart 2014

    Sorunla oldukça ilgilendiler ve çözüme kavuşturdular

  • Citroen Temsilcisi11 Mart 2014

    Sayın yetkili, Öncelikle, bu mesajın tarafımıza aktarılması hususunda gösterdiğiniz destek için teşekkür ederiz. Anılan araç, 03 Mart 2014 tarihinde, Çekiciyle servise giriş yapmıştır. Serviste gerçekleştirilen incelemede sigorta kutusunun değişmesi gerektiği tespit edilmiştir. Üretici hatalarının ücretsiz olarak onarılması için verdiğimiz üretici garantisi 31 Aralık 2013 tarihinde sona erdiği için parça değişimi ücretli olarak gerçekleştirilmiştir. Sigorta kutusunda oluşan sorunun ABS fren sisteminde bir hasara yol açması gibi bir durum söz konusu değildir. Servis yetkilisi tarafından müşterimizle temas kurularak frenden geldiğini beyan ettiği sesin tespiti için servise davet edilmiştir. Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz. Citroen Dialog

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön