Citroen Sürekli Akü Sorunu Yaşıyorum.

Kadir D. |

1 yıl önce, 2012 model Citroen aracımla 2. yılında akü sorunu yaşadım, afyon serviste garanti kapsamında akü değişimi yapıldı. 2 Ocak 2015 günü İzmir Citroen serviste aracıma 3. yıl bakımı yaptırdım. Bana akümün orijinal olmadığı ancak sorunu da olmadığı söylendi (oysa akü serviste takılmıştı) Bakımdan 2 gün sonra aracım çalışmadı ve yolda kaldım.

Aracımı akü takviyesi ile çalıştırdım, çalışmayan aracıma 2 yetkili servisin hataları yüzünden 3. yılında 3. aküyü almak zorunda kaldım. Bugün aracımın çalışmaması üzerine gitmek zorunda kaldığım akü bayisi tarafından akümün şarj olmadığı ve kondüktörün arızalı olduğu söylendi. Yetkili servislerin hataları nedeniyle müşteri memnuniyetim sıfırlandı.

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 30 Ocak
  10:39

  Sayın yetkili,

  Öncelikle, bu mesajın tarafımıza aktarılması hususunda gösterdiğiniz destek için teşekkür ederiz.

  Anılan araç, 02 Ocak 2015 tarihinde 45.000 Km periyodik bakım için Bayraktar Otomotiv İzmir şubemizin servisine giriş yapmıştır. Serviste test cihazıyla gerçekleştirilen akü kontrolünde aracın üzerinde mutlu marka akü olduğu görülmüş olup, ölçümlerde herhangi soruna rastlanmamış ancak, eksi kutup başının tam oturmadığı hususunda müşterimize bilgisi verilmiştir.
  Aracın servis gişilerini kontrol ettiğimizde bir önceki servis girişinin 31 Aralık 2013 tarihinde yetkili servis sözleşmemiz sona eren Ce-Ka Otomotiv olduğu görülmüş, ancak akü değişimiyle ilgli herhangi bir kayda rastlanmamıştır. Servis kayıtlarımızda herhangi bir akü değişimi görülmemektedir.

  Yetkili servis dışında gerçekleştirilen tespit veya onarımla ilgili olarak bir görüş belirtmemiz mümkün değildir.

  Bilgilerinize sunar, iyi günler dileriz.

  Citroen Dialog