Citroen Serviste İstenen Anlamsız Ücret!

Ugur G. |

Aldığım 2.el 2011 model C3 aracımı Citroen Kocaeli İzmit yetkili servisine götürdüm. Arızalı olan on göğüs havalandırmasının yapılabilir mi, yapabilirseniz kaça yapılabilir diye sordum. Arızaya bakarız ama, eğer yaptırmadan çıkarsanız 100 tl servis ücreti ödemek zorundasınız dendi. Bu çok saçma. Aracımı yetkili servise götürüyorum. Arızayı ben gösteriyorum. Yaptırmaz isem 100 tl ödemek zorundayım.. Bu işte bir yanlışlık var!

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Ugur G.
  13 Ağustos
  12:39

  Cevabınız için teşekkürler. Harcanan süre icin bir ucret alinmasi doğaldir. Ama geçen zamana göre belirlenen bir ücret olmalidir. Ustalariniz 5 - 10 dk bilemediniz 30 dk içinde bu arizanin yapilip yapilmayacagini soyleceklerdir. Bu sureler icin 100 tl gibi bir fiyatlandirma bence fazladır. Bu sekilde insanlar yetkili servisten uzaklaşir diye düşünüyorum. Iyi calismalar.

 • 13 Ağustos
  10:58

  Sayın yetkili,

  Bu mesajın tarafımıza aktarılması hususunda gösterdiğiniz destek için teşekkür ederiz.

  Müşterimiz, 11 Ağustos 2014 tarihinde, “Havalandırma ve teyp düğmesi çalışmıyor” beyanıyla aracını servisimize getirmiştir. Araçtaki sorunun kaynağını tespit etmek için serviste gerçekleştirilecek inceleme ve kontroller için zaman harcanmaktadır. Bu tespit işlemi gerçekleştirildikten sonra müşterimizin onarımı yaptırmaktan vazgeçmesi durumunda serviste harcanan bu süre için “Tespit Ücreti” talep edilmektedir.

  Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz.

  Citroen Dialog