07 Nisan 2014

Citroen Servisin Değişen Parçanın Garanti Süresi.

31.03.2014 tarihinde Samsun'da bulunan Oksan Oto'ya aracımı getirdim. Randevu alıp gitmeme rağmen saat dokuz da serviste çalışanları sıkıştıra sıkıştıra zorla saat 12.00'ye kadar aracın bakımı yapıldı. Araçla kontrol için dolaşırken arabada ki usta ön takımdan ses geliyor dedi, parca değişecek dedi.

Servise döndüğümüzde söylediği parçayı 1,5 sene önce kendilerinin değiştirdiğini söyledim. Oradaki ilker bey kaba bir şekide abi bunun garantisi 3 yıl 100.000 km değil ömür boyu deyince oradan aracımı istedim. Aracı kirli ve yağlı bir şekilde aldım. Yıllardır Citroen kullanıyorum. Yıllardır Oksan Oto'ya gidiyorum. Citroen aracımla iki defa büyük kaza yaptım sadece bu aracımın üzerinden sigorta ve kaskodan 15.000 TL aldılar.

Ramazan 1.431 Okunma

Cevaplar

  • Citroen Temsilcisi08 Nisan 2014

    Sayın yetkili, Bu mesajın tarafımıza aktarılması hususunda gösterdiğiniz destek için teşekkür ederiz. Anılan araç, 31 Mart 2014 tarihinde, 63.852 Km’de “60.000 Km bakım ve ön tampon sağ köşe sabitlenecek” beyanlarıyla Oksan Otomotiv’e giriş yapmıştır. Serviste gerçekleştirilen inceleme ve kontrollerde sağ rot kolu ve ön tampon ayağının değişmesi gerektiği tespit edilmiştir. Müşterimizin bir buçuk yıl önce değiştirildiğini beyan ettiği parça değişimi, 18 Nisan 2012 tarihinde, 27.108 Km’deyken sol önden hasarlı olarak giriş yaptığında sol rot kolu ve sol rot başı başı değişimi yapılarak gerçekleştirilmiştir. Araçların alt takımları, güvenlik ve konforu korumak için, aşınan ve kullanım ömrü kullanım koşullarına bağlı parçalardan oluşmaktadır. Bu tür parçalar, aracın garanti süresi ile ilişkisiz olarak garanti kapsamında değerlendirilemeyen parçalardır. Bunun nedeni, amortisör, salıncak, rot, rot başı ve rotil gibi parçaların ömrünün kullanım koşullarına bağlı olmasıdır. Araçların bozuk satıhlı yüzeylerde yavaş sayılmayacak hızlarda kullanılması, yavaşlama kasisleri, çukur vb. alanlardan süratle geçilmesi kullanım ömrünü belirlemektedir. Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz. Citroen Dialog

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön