08 Mayıs 2013

Citroen Servis Hizmet Kusuru!

Citreon Nemo aracımın düşük vites geçişlerinde sıkıntı yaratıyordu. Problem için Mersin Hekimoğlu Citreon yetkili servisine götürdüm. Çalışır şekilde götürdüğüm aracım servise girdikten yarım saat sonra çalışmıyor denilerek bana bilgi verildi. Sağlam araba servisin içine girince birden çalışmaz hale geldi.

Servis yetkililerine aracımın böyle bir problemi yokken ortaya çıktı ve beni mağdur ettiniz, bana yardımcı olmak zorundasınız dediğimde birşey yapamayız dediler. Bugün servis tarafından tekrar arandım. Dün çalışmayan araç bugün çalışıyor diyorlar fakat aracı almanız için onların hiçbir suçu olmadığına dair ve sorumluluk kabul etmediklerine dair belge imzalamam gerekiyor.

Nilufer 282 Okunma

Cevaplar

  • Citroen Temsilcisi09 Mayıs 2013

    Sayın şikayetvar.com yetkilisi, Öncelikle, bu mesajın tarafımıza aktarılması hususunda gösterdiğiniz destek için teşekkür ederiz. Anılan araç, 06 Mayıs 2013 tarihinde 118.896 Km’de “Düşük viteslerde vitesi kontrol ettirin uyarısı çıkıyor” beyanıyla servisimize giriş yapmıştır. Servise gerçekleştirilen inceleme ve kontrollerde elektrikli debriyaj ünitesinin değişmesi gerektiği tespit edilmiştir. Müşterimizin aracı sensodrive şanzımana sahiptir. Otomatikleştirilmiş mekanik bir şanzımanla donatılmış olup, debriyaj pedalı bulunmamakla birlikte, debriyaj sistemini sizin yerinize kontrol eden bir aksama sahiptir. Bu aksam, aracınızın gazına basıldığında bir sarsıntı da yaratmayacak biçimde debriyajı kontrollü olarak bırakmaktan sorumludur ve gaz pedalının kullanımıyla uyumlu çalışmaktadır. Değişmesi gereken parça debriyaj balatasını ayıramadığı için sistem aracın viteste takılı kaldığını algılayarak zaman zaman çalışmamasına neden olmaktadır. Değişmesi gereken yedek parça servisimiz tarafından sipariş verilerek parçanın geliş süresi hakkında müşterimize bilgi verilmiş olup, müşterimiz tarafından araca herhangi bir işlem yapılmaması istenmiştir. Araçta sürüş güvenliğini etkileyen bir sorun olması nedeniyle, müşterimiz tarafından sorumluk mektubu imzalanarak servisimizden teslim alınmıştır. Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz. Citroen Dialog

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön