07 Kasım 2013

Citroen Servis Gereksiz Parça Değişimi Yapıp Ücret Alıyor!

Aracımdan sesli ikaz uyarısı geldiği için Ankara’da Bayraktar A.Ş. Citroen servisine başvurdum. EGR elektrovana değişmesi gerektiği, bedelinin de tahminen 1.580 TL civarında tutacağı söylendi. Yapılacak işlemi onaylamadım. 118 TL test ücreti aldılar. Aynı şikayetlerle İstanbulda Bostancıoğlu Citroen servisine gittim.

Test sonucunda aracımda herhangi bir arızaya rastlamadıklarını, sesli ikaz uyarı sesinin OGS cihazından geldiğini, cihazın bozuk olduğunu söylediler. Hiçbir ücret almadan ve hiçbir parça değiştirmeden aracımı teslim ettiler. Citroen firması gibi titiz ve ciddi bir kuruluşun Türkiye'deki distrübütör ve servislerinin de aynı özelliklere sahip olmasını beklerdim.

Ahmet 785 Okunma

Cevaplar

  • Citroen Temsilcisi07 Kasım 2013

    Sayın yetkili, Öncelikle, bu mesajın tarafımıza aktarılması hususunda gösterdiğiniz destek için teşekkür ederiz. Anılan araç, 05 Ekim 2013 tarihinde “Seyir halinde giderken periyodik aralıklarla sesli ikaz veriyor, araç test cihazına bağlanıp kontrolü yapılsın” beyanıyla Bayraktar Otomotiv Ankara şubeye giriş yapmıştır. Serviste gerçekleştirilen inceleme ve test sürüşünde herhangi sesli ikaz uyarısı duyulmamıştır. Test cihazı bağlandığında P1461 “Elektrikli EGR vanası konumu tekrar sinyali ve P1462 “Elektrikli EGR vanası konumu tekrar sinyali” arıza kodlarının kayıtlı olduğu görülmüş olup, EGR valfinin değiştirilmesine karar verilmiştir. Parça değişimi için müşterimiz tarafından onay verilmediği için mevcut arıza kodları silinerek araç servisimizden teslim alınmıştır. Serviste gerçekleştirilen incelemeyle ilgili iş emri ve test cihazı çıktısı müşterimizin daha önce Citroen Dialog’a gönderdiği e-postaya istinaden kendisiyle paylaşılmıştır. 08 Ekim 2013 tarihinde, “Hararet kontrol, ön ve arka cam silecekleri kontrol” beyanlarıyla Bostancıoğlu Otomotiv’e giriş yaptığında hararet ilgili bir soruna rastlanmamıştır. Çıkılan test sürüşü esnasında sesli ikaz teknisyen tarafından duyularak sesin OGS cihazından geldiği tespit edilmiştir. Arıza kodları Bayraktar Otomotiv Ankara şube tarafından silindiği için herhangi bir arıza kaydına rastlanmamıştır. Servislerimizde gerçekleştirilen inceleme tespit neticesinde “İşçilik Bedeli” talep edilmesi yetkili servislerimizin inisiyatifindedir. Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz. Citroen Dialog

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön