30 Eylül 2013

Citroen Servis Aracımın Arızasını Garanti Kapsamında Onarmıyor!

Severek kullandığım Citroen otomobilimi son derece basit bir arıza sebebiyle servise götürdüm. Elektrikli park freni butonunun kırılmış olduğu söylendi. Sert plastik bir parça olması ve montajında tırnak diye tabir ettikleri bağlantı noktalarının şekerli meyve suyu gibi bir maddenin girmesi sebebiyle sıkışarak kırılmış olduğu, bu parçanın da alt kısmı ile beraber satılması sebebiyle pahalı olduğu, yapıştırma marifetiyle sorunun çözüldüğü söylendi.

Aracımı sadece ben kullanmaktayım. Bu parça üzerine ne bir damla sıvı nede darbe baskısı olmamıştır. Citroen müşteri temsilciliği e-posta ile beni suçlayarak parçanın garanti kapsamından değişemeyeceğini söylemiştir. Citroen'e yakışmadı.

Alparslan 711 Okunma

Cevaplar

  • Alparslan 03 Ekim 2013

    BEN HAYATIMDA BU KADAR SORUMSUZ BİR FİRMA GÖRMEDİM. BİR DAHA ASLA CİTROEN DEN ARAÇ SATIN ALMAM. ARABA NE KADAR GÜZEL OLURSA OLSUN FİRMA MALINA SAHİP ÇIKMIYOSA BEŞ PARA KIYMETİ YOKTUR BANA GÖRE. ARAYIP DERDİN NE DİYE SORMAYA BİLE TENEZZÜL ETMİYORLAR.

  • Citroen Temsilcisi30 Eylül 2013

    Sayın yetkili, Öncelikle, bu mesajın tarafımıza aktarılması hususunda gösterdiğiniz destek için teşekkür ederiz. Anılan konuyla ilgili olarak Şenel Otomotiv tarafından gerçekleştirilen incelemede, park fren butonun tırnaklarının kırıldığı tespit edilmiştir. Üretici garantisi, üretici hataları nedeniyle oluşan arızaların ücretsiz onarımını kapsamakta olup, fiziksel bir etkiye maruz kalarak kırılan parçalar üretici garantisi kapsamı dışında yer almaktadır. Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz. Citroen Dialog

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön